"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
RAHVAS: Reidi tee muutis hommikuse töölesõidu kiiremaks (0)
03. detsember 2019
Ksenija Kurs

"Minu arvates on Reidi tee liiklust leevendanud. Näiteks esmaspäeva hommikul kell 7.15 Viimsist väljudes jõudsin Tallinna kesklinna kohale varasema 45 min kuni 1 tunni autosõidu asemel poole tunniga. Samuti kulges tavapärasest kiiremini sõit teisipäeva hommikul, kui asusin teele peale kaheksat," ütles Viimsis elav ettevõtja Urve Palo.  

“Ma ei sõida tipptundidel, aga need korrad, millal mina olen sõitnud, on see kindlasti samm edasi Tallinna linnaliikluses,” ütles meediategelane Lauri Hussar. “Reidi tee kindlasti hajutab liiklust. Autojuhid, ma saan aru, alles otsivad oma teid. Mind hakkas Reidi tee puhul ühel hetkel natuke häirima, et seal ei ole rohelist lainet.”

Ettevõtja Enn Veskimägi ütles, et rekad ei sõida enam läbi Kadrioru. “Aga see ju eesmärk oligi, et viia sadamast rekad võimalikult lühikest teed pidi linnast välja,” ütles ta.

Liiklejad tunnevad Reidi teest rõõmu

Juba täna jagavad paljud inimesed sotsiaalmeedias rõõmusõnumit selle kohta, kuidas nad pääsevad nüüd tänu uuele Reidi teele pea 20 minutit kiiremini tööle. Pärast foorisüsteemide  ja rohelise laine sisseseadmist kasvab kiirus veelgi, lubab Tallinna transpordiameti Transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa.

“Pääsen nüüd tööle poole väiksema ajaga – 20 minutiga!” rõõmustab oma filmitud Reidi tee videot kommenteerides tallinlane Mart.

“Sõitsin veidi peale kella 9 Pirita teed mööda peatusteta sadamani,” lisab oma video juures Roomet.

“Reidi teel oleme juba käinud. Ise elan Viimsis ja igapäevaselt sõidame mööda Pirita teed. Pean tunnistama, et jah, varahommikul, kui kõik korraga sõidavad tööle, ummikud ikka juhtuvad, aga nüüd on kohe tunda, et see ummik vähemalt liigub ja liigub hästi. Nii, et näen ainult positiivi selles lahenduses,” ütles 21-aastane Allan.

“Ma elan Lasnamäe lõpus, aga tihti kasutan Pirita teed, sest mul on mugavam sealt poolt sõita. No nüüd on justkui öö ja päev, võrreldes sellega, mis vanasti oli, kui sa kaotasid aega ummikus. Reidi tee tõesti toimib ja mul on hea meel, et linn sai nii suure projektiga hakkama. Ja väga hästi,” räägib 67-aastane Andrei.

“Olen Pirita-Kose elanik. Reidi teega olen igati rahul. Nüüd saab nii kiiresti näiteks Nautica keskuseni või sadamasse, mis on vahepeal väga tähtis. Linna jõuab hommikuti nüüd kõvasti kiiremini ja need suured rekkad enam ei ummista kesklinna. Õhtusel ajal on mugav sõita sadama poolt. Tee on avar ja ilus,” sõnab 37-aastane Vahur.

Rüütelmaa sõnul on selge, et kui varasema kahe sõiduraja asemel on tänaseks tekkinud neli, siis autode liikumiskiirus kasvab.

Reidi teele tuleb fooride roheline laine

Samas rõhutab ta, et kuigi liiklus on Reidi teel juba avatud, pole ehitus veel lõppenud ja töö käib edasi. Rüütelmaa sõnul saab alles pärast tee valmimist 27. detsembril lõplikult rääkida, palju Reidi tee aitab sõiduaega kokku hoida.

“Tänav ei tööta hetkel praegu veel täpselt nii, nagu ta pärast lõplikku valmimist tööle hakkab. Tulevikus hakkavad foorid olema rohelises laines. Praegu on kiirus piiratud 40 km/h, kuid pärast valmimist hakkab nutikas süsteem vastavalt autode hulgale kiirust piirama,” selgitas ta. “Umbes 45 km/h liiklus laseb kõige rohkem autosid läbi. Samas, kui autosid on vähem, tõstab süsteem kiirust 50 km/h. Kui kõik on harjunud uue tänava ja ka talviste oludega ning liiklus hakkab jagunema Reidi tee ja Narva mnt vahel, tõuseb Reidi tee positiivne mõju liiklusele veelgi. Praegu pressib enamik autosid vana harjumuse kohaselt veel mööda Narva mnt kesklinna.”

Rüütelmaa sõnul tuleb ka liiklejatele aega anda, sest kõik ei kasuta veel võimalust liikuda linna Reidi tee kaudu.

“Kui kõik on harjunud uue tänava ja ka talviste oludega ning liiklus hakkab jagunema Reidi tee ja Narva mnt vahel, tõuseb Reidi tee positiivne mõju liiklusele veelgi. Praegu pressib enamik autosid vana harjumuse kohaselt veel mööda Narva mnt kesklinna,” lisas ta.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.