"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
NATO liidrid kinnitasid pühendumust kollektiivkaitsele (3)
04. detsember 2019
Scanpix

"Me seisame üheskoos, üks kõigi ja kõik ühe eest. Meie pühendumus artiklile 5, alliansi kollektiivkaitse klauslile, on kaljukindel," kinnitas alliansi peasekretär Jens Stoltenberg.

NATO liidrid kinnitasid alliansi 70. sünnipäeva tippkohtumise ühisavalduses pühendumust kollektiivkaitsele sõltumata omavahelistest vaidlustest kulutuste ja strateegia üle, vahendas BNS. 

“Julgeoleku tagamiseks peame vaatama tulevikku üheskoos,” öeldi avalduses.

Pärast Londoni lähedal Watfordis peetud kohtumist kinnitasid 29 liikmesriigi juhid deklaratsioonis, et on pühendunud Washingtoni leppe artiklile 5, mis ütleb, et rünnakut ühe riigi vastu käsitletakse rünnakuna kõigi liikmete vastu.

Türgi oli ähvardanud mitte toetada Balti riikide ja Poola julgeoleku tugevdamise plaani, kuna NATO liikmed kritiseerisid tema tegevust Süürias.

Stoltenberg kinnitas kollektiivkaitse olemasolu. “Me seisame üheskoos, üks kõigi ja kõik ühe eest. Meie pühendumus artiklile 5, alliansi kollektiivkaitse klauslile, on kaljukindel.”

Leedu: Baltimaad ja Poola veensid Türgit NATO plaani mitte blokeerima

Leedu president Gitanas Nausėda rääkis, et Balti riigid ja Poola veensid täna Türgit mitte blokeerima NATO uuendatud kaitseplaani nende piirkonnale.

“Me jõudsime vestluses kokkuleppele, et NATO kaitseplaan Balti riikidele ja Poolale kiidetakse heaks,” ütles president pressiteates, mis avaldati NATO Londoni tippkohtumise ajal.

Enne kohtumise algust arutasid Leedu, Läti, Eesti, Poola ja Türgi liidrid NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga kaitseplaane. 

Kokkuleppe üksikasjad ei ole veel selgunud.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

uskmatu-toomas
5. dets. 2019 11:08
See pidev julgeoleku kinnitamine tundub näitavat tegelikult nõrkust.Kui ollakse tugevad,oma sõnades kindlad siis ei peaks see olema pidevalt päevakorras aga täna käiakse koos kinnitatakse kooris julgeolekut kuid kõigetähtsam on ikkagi ühispildistamine.Eriti tähtis on see kelle kõrval keegi pildil on !
Kolmevalitsus või Nelja...
5. dets. 2019 08:06
Vahepealse nn Obkommi asemel on maailmas kehtestunud klassikaline Kolmevalitsus kuid ilmselt mõni tahab saada Neljandaks? Siit siis teat pinged igati loomulikud tegelt. Kuid eestlastel kui eurooplastel on oluline mis saab Euroopast järsku mõni Euroopast tahab Neljandaks näituseks Ottomanide Kõrge Porta asemel? Või peab eurooplane tegelema vaid allategemisega ja neegersemmiga eest ja tagant? On mõtlemist kaitseküsimustes ühistest ja vast alustab laevastikust Vahemerel ja kõik saratseenid merre viimane kui üks elik korraldab Lepanto. Ja siis dessant Tripoli sepa poeg Benito loodud Liibüas ning Erwin Rommel ja Aafrika Korpus on tagasi.
nato vihmavari
4. dets. 2019 20:12
http://forte.delfi.ee/news/militaaria/istanbuli-pogromm-1955-suurlinnast-tehti-vagistades-kreeklastevaba-linn?id=72380691 Pogromm Istanbulis aastal 1955. https://en.wikipedia.org/wiki/Istanbul_pogrom