"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Alates uuest aastast tõstetakse õpetajate miinimumpalka 1315 euroni kuus (0)
05. detsember 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Järgmise aasta 1. jaanuarist kehtestatakse põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalgaks täistööajaga töötamisel 1315 eurot kuus. Praegu on õpetaja miinimumpalk 1250 eurot kuus, kuid eesmärgiks seatakse õpetajate palgatõusu jätkamine ja õpetajate töö väärtustamine.

Üldhariduskoolide pidamiseks antava riigieelarvelise sihtotstarbelise toetusega antakse linnadele ja valdadele ning eraüldhariduskoolide pidajatele iga arvestusliku ametikoha kohta õpetajate tööjõukuludeks toetus, mis on 17,1 protsenti kõrgem õpetaja töötasu alammäärast, vahendas BNS. Selleks on 2020. aasta riigieelarves vahendid planeeritud ja arvestuslikult kasvab õpetajate keskmine brutokuupalk seniselt 1500 eurolt 1540 euroni.

Õpetaja tegeliku palga lepivad kokku koolipidajad ja koolijuhid. Munitsipaalüldhariduskooli õpetaja keskmine palk on 1519 eurot. Õpetajate keskmine palk on kõigis maakondades Eesti keskmisest palgast kõrgem.

Eestis on 535 üldhariduskooli ja 2019. aasta 10. novembri seisuga on üldhariduskoolide õpetajate ametikohti 13 306.

Määrus jõustub 2020. aasta 1. jaanuaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.