"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Pirital tutvustati huvilistele kindamaagiat (0)
05. detsember 2019

Mõned Mare Sihvre kootud kindad jõuavad Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) avatud näituse kaudu ka rahva silme alla. Väljapanek on vaadata jaanuari lõpuni.

Käsitöömeister Mare Sihvre rääkis täna Pirita raamatukogus kindamaagiast ja avas omaloominguliste kinnaste näituse.

“Sellised inimesed nagu käsitööle pühendunud Mare Sihvre, hoiavad meie rahvusliku käsitöö eluvaimu ja annavad inspiratsiooni ja innustust, mida pikkadel talveõhtutel teha. Seekord rääkis käsitöömeister kinnaste tähendusest Eesti kultuuris,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja lisas, et sai hea ülevaate kindakandmise traditsioonidest. 

“Kindad olid vanadel eestlastel väga olulised. Need olid kandjale kaitseks külma eest, aga ka kurja silma ja mõtte eest. Eriti näidati neid kirikusse, pulma või mujale olulisele sündmusele minnes. Pulmadeks kudus pruut palju kirjatud kindaid ja jagas pulmakülalistele. Mõni rikkam pruut jagas külalistele koguni sada paari kindaid,” jutustas Mare Sihvre, kes on ka ise kudunud sadu kindapaare

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.