„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Koolilapsed lõid uue IT-õppe programmi käigus kasulikke digilahendusi (0)
07. detsember 2019
Albert Truuväärt

Kooliõpilased esitlesid Tallinnas neljapäeval toimunud seminaril gümnaasiumi IT-õppe programmi raames loodud digilahendusi – parimateks valiti 10. klassi õpilaste kooliellu kaasamise ja soodsate ehitusmaterjalide leidmise rakendused.

Tänavu septembris soovis gümnaasiumiastme informaatika valikkursuste programmiga alustada 30 Eesti kooli. Programmi eesmärk on viia Eesti koolide IT-õpe vastavusse tööturuvajadustega ja tõsta reaalsete IT-arendusprojektide väljatöötamise käigus gümnaasiumilõpetajate IT-oskuste taset.

Neljapäeval esitlesid Solarise keskuses enda loodudu esimesi digilahenduste arendusprojekte Pärnu Koidula gümnaasiumi, Jõhvi gümnaasiumi, Pärnu ühisgümnaasiumi ja Tallinna ehituskooli meeskonnad.

Žürii lemmikuteks osutusid Pärnu Koidula gümnaasiumi ja Tallinna ehituskooli tiimid, kes lõid rakendused, mis nende enda elu tunduvamalt kergeks teeksid.

Koidula gümnaasiumi esindajad lõid rakenduse, mille abil on kergem rebased kooliellu sulandada. Äpp tutvustab uutele õpilastele koolikaaslasi, õpetajaid ja kooli traditsioone mänguliselt, näiteks erinevate valikvastustega küsimusi esitades. Žürii sõnul oli tegemist hea lahendusega reaalsele probleemile ning noored olid esitluse väga hästi ette valmistanud. Meeskonda kuulusid Erick-Marck Must, Taavi Toimetaja, Alex Šunjajev ja Kevin Kajar Kask. Juhendaja oli Teele Karro.

Teisena märgiti ära Tallinna ehituskooli ehitusmaterjalide inforakendus ehk EFO, mis aitab välja valida kõige soodsamad ehitusmaterjalid. Tiimi kuulusid Maris Abilon, Dona-Ly Sinimeri, Kert Vainula ja Age Rand. Juhendaja Palmi Rätte. Žürii leidis, et ehituskooli õpilased olid osavalt leidnud võimaluse tehnoloogia abil oma erialaga seotud probleeme lahendada.

Ettevõtja vaatenurka informaatika õpetamisele tutvustas seminaril Bolti kaasasutaja Martin Villig. Tema sõnul vajavad ettevõtted aina enam inimesi, kes on iseseisvad ja õppimisvõimelised, tunnevad tehnoloogiat, suudavad seatud eesmärgi nimel vaeva näha, oskavad end selgelt ja hästi väljendada ning koostööd teha.

“Õppige keeli,” kõlas Villigi soovitus noortele. “Ja kasutage ära iga võimalus juhtimiskogemuse saamiseks – olgu see koolis, trennis või mujal.”

Seminaril esinesid lisaks Martin Villigule teiste seas veel Eesti 2.0 ja Hüppelaua esindaja Ede Schank-Tamkivi, Mirell Merirand Hariduskiirendist ja Mart Laanpere TLÜ-st.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.