"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Kõlvart: EKKMi ruumide osas peame koos ministeeriumiga lahenduseni jõudma (0)
10. detsember 2019
Scanpix

"Tallinnal ei ole olnud kavatsust EKKM tegevust lõpetada, vaid välistada olukord, kus inimesed võivad ehitise halva seisukorra tõttu ohtu sattuda," ütles linnapea Mihhail Kõlvart. "Töötame selle nimel, et leida lahendus, mis võimaldab EKKMil oma tegevust jätkata."

Linn soovib koostöös Kultuuriministeeriumiga leida lahenduse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) ruumide küsimuses. Täna linnajuhtide ja EKKMi esindajate kohtumisel arutati kujunenud olukorda ja võimalikke alternatiive.

“Tallinnal ei ole olnud kavatsust EKKM tegevust lõpetada, vaid välistada olukord, kus inimesed võivad ehitise halva seisukorra tõttu ohtu sattuda,” ütles linnapea Mihhail Kõlvart. “Töötame selle nimel, et leida lahendus, mis võimaldab EKKMil oma tegevust jätkata ning mis on ka linna jaoks realistlik. Peame koos Kultuuriministeeriumiga lahenduseni jõudma, sest EKKMi tähendus ületab kindlasti linna piire ja on lahutamatu osa kogu Eesti kunstiskeenest. 2016. aastal käisin abilinnapeana koos toonase kultuuriminister Indrek Saarega EKKMi olukorraga tutvumas ning juba siis jõudsime arusaamani, et kui ministeerium annab muuseumi ruumide jaoks oma rahastuse, siis toetame seda kindlasti ka linna poolt,” ütles Kõlvart. 

Täna linnavalitsuses toimunud kohtumisel osalesid abilinnapea Eha Võrk ja Vadim Belobrovtsev, EKKMi tegevjuhid Marten Esko ja Johannes Säre ning muuseumi asutaja Elin Kard. Kohtumisel räägiti hoonele tehtud ekspertiisist, vajadusest hinnata hoone ohutuse tagamiseks tehtavaid töid ning valmidusest otsida võimalikke alternatiivseid asukohti. 

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on kultuurielu kogunemine Kultuurikatla ümbruskonda selle piirkonna jaoks igati sobiv lahendus. “Detailplaneering näeb ette praeguse EKKMi kohal ühiskondlikku hoonet, kuid linnal ei ole kavas Kultuurikatla ning mere vahelist ala arendada välja enne, kui selgub Linnahalli tulevik. Selleks, et ala moodustaks terviku, on see mõistlik koos Linnahalliga välja arendada. Kohtumise tulemus on see, et oleme ühel meelel vajaduses olukorrale lahendus leida,” ütles Võrk.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.