"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
VIDEO! 1. jaanuarist 2020 asendub Tallinna abitelefon 1345 numbriga 14410 (0)
11. detsember 2019
Albert Truuväärt

"Helistada võib väga erinevatel teemadel. Olgu selleks siis lahtised kaevuluugid või mittepõlev tänavavalgustus, tänavate hooldus, libedad kõnniteed või ohtlikud jääpurikad," ütles Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere.

 

Toompere sõnul koondatakse linnakodanike paremaks teenindamiseks koondatakse kõik Tallinna linna puudutavad küsimused ühe ühtse numbri alla. 

“Kui seni vastas linnakodanike küsimustele Häirekeskus, siis selle aasta lõpus lõpetab Häirekeskus abitelefoni 1345 teenindamise ning alates 1.jaanuarist 2020 võtab teenuse osutamise üle Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti lühinumber 14410,” ütles Toompere.

Abitelefoni ülesanne on  abistada Tallinna linnakodanikke linnamajanduslike küsimuste lahendamisel, alates tehnovõrkude avariidest  ja  teede-tänavate korrashoiust kuni elutähtsate teenuste katkemiseni.

Toompere sõnul püütakse iga pöördujat abistada, et inimene ei jääks oma murega üksi: “Meie korrapidajad on varasema kogemusega  ja heade teadmistega spetsialistid. Suur osa töötajatest on sama tööd teinud Häirekeskuses”.

Tallinna abitelefon töötab ööpäevaringselt ehk 24/7.

Abitelefon on tasuline, nii nagu ka varasem number, sellele helistades tuleb kõne eest tasuda vastavalt teenuse operaatori hinnakirjale, kusjuures erisus mobiililt ja lauatelefonilt helistades praktiliselt puudub, minuti hind maksab ligi 0,23€.

Kuni augustikuuni saab senisele 1345-le helistaja infot, et uus abitelefoni number  Tallinnas on 14410. Teisi omavalitsusi puudutavate küsimuste puhul palutakse pöörduda (oma) kohaliku omavalitsuse poole.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.