„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Mullu leidis Tallinna loomade varjupaigast uue kodu 527 looma (0)
03. jaanuar 2020
Albert Truuväärt

Mullu leidis Tallinna loomade varjupaigast tee koju ühtekokku 845 looma, neist uue kodu sai 527 ja oma endise omaniku juurde jõudis tagasi 318 looma.

Uue kodu leidis 455 kassi, 56 koera, kaks hamstrit, kuus küülikut, kaks merisiga, üks papagoi, kolm rotti ja kaks tuvi. Oma vana omaniku juurde leidis tagasitee 318 looma, neist 201 koera, 113 kassi, kaks küülikut, üks tuhkur ja üks kana. Ühtekokku püüti aasta jooksul pealinna tänavatelt 1039 looma.

Ennetustöö raames steriliseeriti/kastreeriti enne uude kodusse minekut 346 kassi ja 51 koera. Ehkki varjupaika jõudnud loomade arv on püsinud viimaste aastate lõikes sama, siis koju saanud loomade hulk on tõusnud. Kasside puhul on aasta-aastalt suurenenud koju tagasi saanud loomade arv, seda suuresti tänu 2015. aastal kehtima hakanud kasside kiibistamise kohustusele.

Hetkel on Tallinna loomade varjupaigas kümme koera ja 95 kassi. Viimati oli nii vähe kasse varjupaigas siis, kui loomade varjupaik Paljassaares avati.

Tallinna loomade varjupaik asub aadressil Paljassaare tee 85. Väljakutseid võetakse vastu ja loomi tagastatakse omanikele ööpäevaringselt. Varjupaigas olevate loomade kohta info saamiseks ja muudes küsimustes tuleb helistada kell 9-19, telefon 514 1431. Varjupaik on külastuseks avatud iga päev kella 14-18.00.

Rohkem infot leiab siit 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.