"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Reisibüroo: eestlaste reisihuvi kasvas hüppeliselt (0)
09. jaanuar 2020
Scanpix

"Inimeste sissetulekud kasvavad ning üha rohkem lubatakse endale reisimist," rääkis Go Traveli müügidirektor Rista Koit. "Samuti ei ole inimeste tööaeg enam nii sageli raiutud kindlasse, kaheksast viieni raami ning palju kasutatakse kaugtöö võimalust. See on avardanud oluliselt inimeste puhkuseplaane ja võimalust võtta aeg maha endale sobival ajal."

Go Traveli teatel on eestimaalaste reisihuvi kasvanud hüppeliselt, reisibüroost osteti ainuüksi uueks aastaks ette 25 protsenti rohkem puhkusepakette kui aasta varem. Kõige populaarsemateks sihtkohadeks alanud aastal on Türgi, Egiptus ja Kreeka saared.

Koidu sõnul on järsult kasvanud reisihuvi taga eelkõige suuremad majanduslikud võimalused, aga ka muutunud puhkuste rütm.

Sihtkohtadena armastavad eestimaalased endiselt Türgit, Egiptust ja Kreeka saari, samuti reisitakse palju Tuneesiasse. Talvesihtkohana eelistatakse Egiptust, kus on garanteeritud päike, kuid valitakse ka peresõbralikke Kanaari saari ja pisut pikema lennu kaugusel asuvat Taid.

Populaarseimad kuud reisimiseks olid mullu Go Traveli statistika andmetel kevadkuudel aprill ja mai ning sügisel september ja oktoober.

“Sügiskuude reiside arv ületas kevadisi pea poole võrra, mis näitab, et inimesed tahavad kas pikendada suve või siis juba akusid laadida enne eesootavat vihmast ja pimedat talveperioodi,” kommenteeris müügidirektor.

Puhkusepakettide populaarsuse põhjuseks on Go Traveli esindaja sõnul mugavus.

“Tegu on otselendudega, mis viivad kiiresti kohale ning lennujaamast viib hotelli transfeer. Puhkajad saavad nädal aega muretult lõõgastuda, nii et koristaja koristab toa ja restroranikokad valmistavad söögi. Samuti on lastele lõputult tegevust nii basseinides kui merevees,” ütles Koit. “Võib öelda, et meie inimestele meeldib mugavus ja turvaline organiseeritus.”

Eelmisel aastal joonistus välja trend, et üha enam loobuvad eestlased reisipaketi hinnas sisalduvast grupitransfeerist ja soetavad privaattransfeeri.

“See annab ajalist vabadust ja sõltumatust ülejäänud grupist ning kui kulud reisiseltskonna peale ära jagada, ei suurene reisieelarve ka märgatavalt,” märkis Rista Koit.

Alanud aasta esimesed päevad kinnitavad veelgi reisihuvi kasvu, nii on veebruari, aprilli ja oktoobri koolivaheaegadeks juba ette müüdud enam pakette kui mullu.

“Eestlastele vist tundub, et sügis ei saa kunagi otsa, lund ka kusagilt ei paista ja seetõttu otsustatakse ise päikesele lähemale sõita,” sõnas Koit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.