"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Iraani armee möönas, et Ukraina lennuki allatulistamine oli inimlik eksitus (3)
11. jaanuar 2020
Scanpix

Iraani armee on tunnistanud, et tulistas kolmapäeval hävinud Ukraina reisilennuki kogemata alla.

Riigitelevisioonis laupäeva hommikul tehtud avalduse kohaselt oli tegemist inimliku eksitusega.

Iraani sõjaväe sõnul lendas Ukraina lennuk sõjaväebaasi lähedale ning selle pihta tulistati rakettidega. Avalduses lubatakse juhtunu eest vastutavaid isikuid karistada.

Iraani välisminister Javad Zarif kirjutas pärast sõjaväe avaldust sotsiaalmeediakanalis Twitter: “Kurb päev. [Iraani] relvajõudude sisejuurdluse esmane järeldus: katastroofini viis inimlik eksitus keset kriisi, mille on põhjustanud USA avantürism. Me kahetseme sügavalt, palume vabandust ning tunneme kaasa meie inimestele, kõigi ohvrite peredele ning kõigile rahvastele, keda toimunu puudutas.”

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

reisilennuk tiibraketi pähe
11. jaan. 2020 13:40
Iraani sõjaväejuhi sõnul õhutõrje võttis reisilennuki läheneva tiibraketi pähe. Kuid kuidas on võimalik reisilennujaama toimimine sõjalise konflikti tingimustes? Iraani sõjaväe teatel nad hoiatasid kõiki institutsioone ohust kuid miks mitte midagi ette ei võetud - rünnatavaid USA sõjaväebaase Iraagis hoiatati teatavasti mitu tundi ette. Ukraina lennukompanii teatel mingit põhjust lennu ärajätmiseks ei olevat olnud? Lennufirma kas mitte jälle sellesama Benja oma kes kõike korraldab? Kuid Iraani käitumine erineb ja märgatavalt Ukraina käitumisest teatavasti Ukraina võimud tänini ei tunnista Venemaa reisilennuki allatulistamist Musta mere kohal 2001. aastal.
kõik andmed avaldada
11. jaan. 2020 11:18
Iraani võimud avaldavad kõik andmed traagilise õnnetuse kohta koostöös Ukraina ja Kanada võimudega loomulikult kompensatsioon õnnetuse ohvrite lähedastele. Hukkus arvukalt iraanlasi ja Kanada iraani päritolu kodanikke ja Ukraina kodanikke lennukimeeskond. Täiesti arusaamatuks jääb paraku miks lubati Teheranist väljuda lennukil sõjalise konflikti ajal? Iraani võimud ju teatasid raketirünnakutest al-Assadi ja Erbili USA sõjaväebaasile mitu tundi ette? Seega igal hetkel võis oodata ka USA kättemaksurünnakut Teheranile ja samas Ukraina lennuk tõuseb õhku?
Aus ülestunnistus.
11. jaan. 2020 10:25
Millal Ukraina dišpetsěrite kõnesalvestused avaldab?