"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Kuhuviia.ee tegijad aitavad koostöös ministeeriumiga jäätmeid taaskasutada (0)
15. jaanuar 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Viie aasta pärast jääb kasutusele ainult Eurostati kehtestatud arvutusmeetod. Nii muutub iga taoline algatus tähtsaks ja koostöö erinevate valdkondade ja riigi vahel ülimalt tähtsaks. Portaal kuhuviia.ee on suunatud just jäätmete ringlusse võtmiseks.

Keskkonnaminister Rene Kokk ja kuhuviia.ee rakenduse juht Kristiina Kerge sõlmisid teisipäeval vaba tahte lepingu, et edendada ühiselt jäätmete liigiti sortimist, vahendas BNS ministeeriumi pressiesindajat. Kuhuviia.ee on kiireim ja lihtsaim keskkond, kust leiab lähimad kogumispunktid ja jäätmejaamad.

“Kuhuviia.ee on mugav keskkond, mis tõstab ühtlasi nii jäätmeteadlikkust kui ütleb ka konkreetselt seda, kuhu mingit liiki jäätmed viia tuleb. Keskkonnaministeeriumile on selline kompaktne ja praktiline portaal oluliseks abiliseks usaldusväärse info kättesaadavaks tegemisel,” ütles keskkonnaminister Rene Kokk.

Praegu kogutakse liigiti kõige rohkem paberi-, papi- ja metallijäätmeid, millele järgnevad biolagunevad köögi- ja sööklajäätmed ning elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmeid. Vaatamata tollele pole Eestis olmejäätmete ringlussevõtu sihttase viimastel aastatel oluliselt paranenud. Selleks, et seda suurendada, tuleb arendada kogumisvõrgustikku ning tõsta ka inimeste teadlikkust.

Kuhuviia.ee juhi Kristiina Kerge sõnul on tegemist valdkonnaga, mille edasi arendamiseks ja elanikkonna teadlikkuse kasvatamiseks on vaja järjepidevat ja süsteemset koostööd.

“Meie meeskond arendab Kuhuviia.ee keskkonda iganädalaselt ning see leping annab meile kindluse, et oleme kaasatud oluliste valdkondlike otsuste langetamisesse. Samuti saame laiendada koostööd elanikkonna teadlikkuse kasvatamisel,” ütles Kerge. “Oleme kuhuviia.ee keskkonda aktiivselt arendanud alates 2014. aastast ning peamine märksõna on olnud koostöö – olgu see tootjavastutusorganisatsioonide, ministeeriumi, teiste sarnaselt mõtlevate organisatsioonide või meie oma vabatahtlikega. Näeme, et inimesed huvituvad üha rohkem sellest, et jäätmed jõuaksid õigesse kohta, mida kinnitab ka meie kasutajaskonna pidev kasv.”

Vaba tahte lepingu peamine põhjus on üheskoos arendada edasi www.kuhuviia.ee veebilehte ning  ajakohastada sealset kaardirakendust. Keskkonnaministeerium kaasab võimalusel portaali esindajaid jäätmealastesse teavitustegevustesse ning teavitab operatiivselt jäätmevaldkonna õigusalastest kavatsustest. Samuti kohtutakse regulaarselt, et arutada ühiseid eesolevaid koostöökohti, olgu nondeks portaali arendamine, kampaaniad või muu seesugune teavitustegevus.

Vaba tahte lepinguid on sõlminud keskkonnaministeerium juba 20 aastat. Ministeeriumil on praegu 15 vaba tahte lepingut, millest suurem osa on sõlmitud erialaliitudega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.