“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
VIDEO JA FOTOD! KuKu klubi tähistab 85. sünnipäeva (0)
24. jaanuar 2020
Mats Õun

KuKu Klubi on tegutsenud küll Võidu, küll Vabaduse väljakul asuva Kunstihoone keldris (Vabaduse väljak 8) alates 1935. aastast. Esialgu ööklubina alustanud kinnine Kujutavate Kunstide Klubi (siit ka lühend KuKu Klubi) kujunes legendaarseks kultuurirahva kohtumispaigaks kultuuritegelastele ja teisitimõtlejatele läbi mitmete riigikordade ja aastakümnete. 

Vaata galeriid (33)

KuKu klubi tähistab 85. sünnipäeva peaaegu kaks nädalat kestva festivaliga. Avaõhtul meenutas värvikaid lugusid klubi ajaloost legendaarne Heinz Valk. Lisaks temale said mikrofoni ligi muljeid meenutama kirjanik Olev Remsu, kunstnikud Enno Ootsing, Jüri Kass ja Eve Kask, kunstiteadlane Jüri Hain, festivali korraldaja Mari Prekup, laulja Mart Sander ja ka Pealinna fotograaf Mats Õun.

KuKu klubi ajaloost on valmimas ka dokumentaalfilm, mis sisaldab rohkesti intervjuusid ja ajaloolist foto- ning videomaterjali. Seda projekti juhib Juku-Kalle Raid. Üritused jätkuvad reedel Singer Vingeri kontserdiga, mille järel teeb diskot Peeter Oja. Laupäeval toimub klubis üritus Drink and Draw, mille käigus saavad inimesed koha peal joonistada. Modelliks on üks Eesti burleskitähtedest – kurvikas Miss Chrissy Kiss. Pühapäeval puhatakse, mille järel õhtused üritused KuKus jätkuvad kuni kuu lõpuni.

Kuni 1992. aastani oli Klubi laiema avalikkuse jaoks suletud, salapärane koht. Uksel seisis kuri šveitser Kerberos (jah, just sellise hüüdnimega), kes jälgis armutult, et iga külalisel ikka õige liikmekaart oleks ja lubatud arv kaaslasi. Ja selleks, et seda ihaldatud klubikaarti saada pidi olema Kunstnike Liidu liige.

Noored kultuuriinimesed seisid teinekord mitmeid tunde ukse ees ja ootasid pikisilmi, millal tuleb keegi kõrgeauline „paberitega kunstnik”, kes nad raatsiks enda kaaslastena ka alla kultuuritempli kuluaaridesse.

Võibolla ongi sellest ajast pärit huvitav fenomen, et ühes Tallinna baaris on külastajate vanuseline läbilõige nii lai. Ka aastal 2020. pole harv juhus, kus laua taga kirglikult vaidlevate inimloomade vanus on näiteks 20+ kuni 80+. Ja ühe laua taga istuvad nii minister kui nimetu vaene tudeng.

KuKu Klubi 85. festivali tervikprogramm:

N 23. Heinz Valk ja KuKu jutud 19.00
R 24.SINGER-VINGER ja DJ Peeter Oja 23.30
L 25. Drink&Draw 18.00-20.30. Toimub ühine joonistamine. Poseerib jumalik burlesque modell Chrissy Kiss ja vägesid juhatab Anni Mets


E 27. Maalikunstnike Liidu näituse „Eesti Vabariigi 101 muinasjuttu” lõpetamine
T 28. Jätkub Mall Parise näitus „Lift”, vestlusring kunstnikuga ning teda inspireerinud modelliga lõbusõit
K 29. Mälumäng KuKu Klubi teemadel. Küsimusi küsivad igakuise KuKu mälumängu põhivõistkond ja tavapärased liidrid Kolm Idamaa Lolli. Traditsioonilises koosseisus Juku-Kalle Raid, Ott Sandrak ja Hardi Volmer
N 30. Etenduskunstide pidu. Teie ette astuvad kollektiiv „KUKUN EI KUKU” koosseisus Kaarel Kütas, Taave Tuutma, Lauri Luud, Meeland Sepp ja Mari Prekup, performance kunstnikud Kristino Rav, Aleksei Gordin jpt. Õhtu lõpetab Marta Vaarik aka Blond Trixter ja dj KIWA
R 31. KuKu Klubi pidulik 85. aastapäeva tähistamise lõpupauk. Esineb ansambel REGATT ja DJ-id Erich ja Henrik Krieger
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.