"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Holland vabandas juutide sõjaaegse tagakiusamise eest (3)
26. jaanuar 2020
Scanpix

Hollandi valitsus esmakordselt vabandas juutide sõjaaegse tagakiusamise eest.

“Nüüd, mil meiega on viimased ellujäänud, vabandan valitsuse nimel selle eest, mis võimud tol ajal tegid,” ütles peaminister Mark Rutte pühapäeval natside Auschwitzi koonduslaagri vabastamise 75. aastapäeva eelõhtul.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
28. jaan. 2020 16:21
Sündmused Tallinna metsakalmistul august - september 1944. http://vana.kesknadal.ee/est/uudised?id=1977
lõpplahendus
27. jaan. 2020 08:46
Natsid-kriminaalid okupeerisid Hollandi ja saatsid üle 100 000 Hollandi juudi Hollandi kodaniku Itta hävituslaagritesse nn kindralkubermangu elik Poola territooriumil. Tegu mitte nn tagakiusamise vaid lõpplahendusega vaks vahet kas mitte. Hollandi juutide kinnipidamisel ja deporteerimisel Itta abiks natsidel-kriminaalidel Hollandi okupeeritud Hollandi ametnikud, politseinikud ja raudteevõimud. Holland imeväike maa ja juutidel oli end väga raske peita suurel Prantsusmaal peitmiseks veidi paremad võimalused.
Vaatleja
27. jaan. 2020 12:13
Ja samal ajal suutsid sama imeväikese Taani inimesed päästa kollektiivsete jõupingutuste tulemusel praktiliselt kõik oma juudi rahvusest kaasmaalased toimetades need organiseeritult ja salaja üle mere Rootsi kartmata sealjuures riskida oma endi eludega. Samas on hea, et hollandis vähemalt tunnetatakse oma kaassüüd juutide ebainimlikus saatuses II maailmasõja ajal, kui meil Eestis eelistatakse austada endiselt pigem neid kes juutide hävitamisele igati kaasa aitasid (olgu siin näiteks või meie "sinimägede kangelased" tänu kellele oli piisavalt aega viia lõpule tapatöö Kloogal jne.) ja kus oma juutidest naabrite omaalgatuslikke päästmise juhtumeid on teada vaid mõni üksik.