"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kas tarkus muutub meie eksportkaubaks? (1)
27. jaanuar 2020
Albert Truuväärt

Londonis peeti hiljuti maailma tunnustatuimat haridusfoorumit  Education World Forum. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps (pildil) rääkis, et Eesti haridusmudelid ja kool, mis suudab tarku lapsi koolitada, sai seal palju kiitust ja tähelepanu. Huvi Eesti hariduse vastu oli foorumil suisa üle ootuste suur.

Sel taustal saab rääkida sellistest vähetuntud mõistetest nagu hariduse eksport ja haridusturism. Eesti saaks paljudele riikidele, kus vahel on koolisüsteemid kehvemad või puudub paljudel lastel üldse ligipääs haridusele, tutvustada teadmisi, kuidas õpetada ühte või teist ainet. Kuidas koostada õppekavu, kuidas luua koolikeskkondi jne – kuni koolide sisustamiseni välja. Haridusturism aga tähendaks, et Eesti saaks oma koole või koolikorralduse toimimist teiste maade õpetajatele või haridusekspertidele kogemuste jagamiseks näidata. Sellisest turismist saadava tulu eest oleks aga võimalik näiteks meie õpetajaid täiendkoolitada. Ühtlasi oleks Eestis veel võimalik mingit laadi haridusuuendusi testida.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

"Kuids varastada valimisbülletäänidesse hääli"
31. jaan. 2020 16:25
Ka hea eksportartikkel;))