"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
SEB Heategevusfond avab hobistipendiumi taotlusvooru (0)
27. jaanuar 2020

SEB Heategevusfond avab hobistipendiumi kevadise taotlusvooru 27. jaanuaril lastele, kes ei saa elada päritoluperes (ja elab asendus- ja perekodus, hooldus- ja eestkosteperes või turvakodus). Hobistipendiumi taotlusi on võimalik esitada kuni 16. veebruarini 2020.

Stipendiumile on oodatud kandideerima 7–18-aastased lapsed või noorukid, kes viibivad asendus- ja perekodus, hooldus- ja eestkosteperes või turvakodus. Stipendiumit saab taotleda hobiga seotud varustuse, vahendite, mõne instrumendi, laagri või võistluse osalustasu ja huviringi igakuise osalustasu katmiseks. Hobistipendiumit antakse 2020. aastal välja kokku summas 20 000 eurot.

Hobistipendiumi programm on loodud selleks, et toetada laste ja noorte huvitegevuses osalemist ning edendada selle harjumuse abil nende tervisekäitumist. Kandideerima on oodatud nii need, kes juba tegelevad mõne huvialaga, kui ka need, kes alles alustavad huvitegevust.

“Huvitegevused soodustavad laste sotsiaalset lõimimist ja tugevdavad ühtekuuluvustunnet ning seeläbi paraneb laste elukvaliteet. Sotsiaaltööalane kirjandus rõhutab, et sportimine ja vaba aja mõtestatud sisustamine suurendab inimese (lapse) võimet kohaneda märkimisväärselt raskes olukorras või keskkonnas. Kuna asendushooldusel viibivatel lastel ja noortel esineb päritoluperekonnas kasvavatest lastest rohkem nii psühhosotsiaalse tervise häireid kui ka psüühikahäireid, on  oluline nende ennetamine ja leevendamine,” kommenteeris SEB Heategevusfondi projektijuht Eleri Rattasepp.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada dokumendid (taotlus ja motivatsioonikiri, soovituskiri ja teenusel viibimise alust tõendav dokument) hiljemalt 16. veebruariks 2020. Täpsema info leiab SEB Heategevusfondi kodulehelt http://www.heategevusfond.ee/hobistipendium.

MTÜ SEB Heategevusfond asutati 2005. aastal. Fond korraldab asendushooldusel elavatele lastele projekte, mis toetavad laste ja noorte ea- ja võimetekohast arengut ning annavad tuge  edasiõppimiseks, enesetäiendamiseks ja oma annete realiseerimiseks. Kaks korda aastas kuulutab fond välja õppe- ja hobistipendiumi taotlusvooru, mis on mõeldud hariduse omandamise ja huvitegevusega tegelemise toetamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.