"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kolm Eesti diplomaati said presidendilt eluaegse suursaadiku auastme (0)
02. veebruar 2020
Scanpix

President Kersti Kaljulaidi tunnustas Tartu rahu 100 aastapäeva eel Eve-Külli Kala, Simmu Tiiki ja Jonatan Vseviovi pühendumust Eesti huvide eest seismisel ning andis neile eluaegse suursaadiku diplomaatilise auastme, teatas presidendi kantselei.

Klassikaline diplomaatia, mis tõi meile 100 aastat tagasi suure võidu, on ajas muutunud. Täna hõlmab see lisaks riikide kahepoolsetele suhetele ka keerulist manööverdamist meie huvide kaitsmisel ja kompromisside leidmisel keerulisel rahvusvahelisel maastikul. See eeldab meie diplomaatidelt head vaistu, vilumust, läbirääkimisoskust ning suure pildi nägemist. Suursaadiku diplomaatiline auaste on tunnustuseks pikaajalise pühendumuse eest Eesti riigi väärtuste ja huvide eest seismisel ning kodanike õiguste kaitsmisel laias maailmas,” ütles Kaljulaid otsuse järel.

Eve-Külli Kala töötab Eesti välisteenistuses alates 1992. aastast ja on hoidnud Eesti huve suursaadikuna Tšehhis, Austrias, Slovakkias, Kosovos ning esindanud Eestit ÜRO, OSCE ja teiste välisorganisatsioonide juures.

Simmu Tiik on Eesti välisteenistuses alates 1993. aastast ning töötanud diplomaadina Taanis, suursaadikuna Iirimaal, Venemaal, Norras ja Islandil. Parasjagu esindab ta Eestit nõunikuna Moldovas.

Jonatan Vseviov on Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides, kus ta ka oma varasema karjääri jooksul kahel korral diplomaadina töötas. Lisaks välisteenistusele on ta täitnud erinevaid ametikohti kaitseministeeriumis, töötades seal viimati asekantsleri ja kantslerina.

Alates 1991. aastast on presidendid andnud suursaadiku eluaegse diplomaatilise tiitli 39-le Eesti karjääridiplomaadile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.