"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Lasnamäele kerkib olümpianormidele vastav ujula (1)
04. veebruar 2020

Täna allkirjastasid linnapea Mihhail Kõlvart ja Tondiraba Ujula OÜ esindaja Tanel Samuel hoonestusõiguse seadmise lepingu, mis võimaldab ehitada Lasnamäe linnaossa Varraku tänavale olümpianormidele vastava ujula koos igapäevast lõõgastust pakkuva vee- ja spordikeskusega.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on projektist räägitud viimased kümme aastat. “Rajatavat ujulat ei vaja mitte ainult tallinlased, vaid kogu riik,” märkis Kõlvart. “See, mis on plaanis ehitada, ei ole ainult ujula ning mitte ainult tippsportlastele mõeldud uus lahendus. See on võimalus arendada erinevaid spordialasid ja mis on kõige olulisem, edendada tervislikke eluviise.”

Kõlvart lisas, et piirkonnas, kuhu ujula ehitatakse, näeb Tallinn suuremat spordilinnaku tekkimist, sest kohe kõrval on juba olemas tipptasemel Tondiraba Jäähall. Möödunud aastal Tallinna Linnavaraameti korraldatud Varraku tn 14a ja 14b ehitustööde kontsessiooni riigihankele esitati üks pakkumus – Capital Mill OÜ tütarettevõtte Tondiraba Ujula OÜ poolt, mis vastas kõigile kvalifitseerimise ja pakkumise tingimustele ning kuulutati hanke võitjaks.

Capital Milli partner Tanel Samueli sõnul on spordile suunatud infrastruktuur üks uutest väljunditest, millele Capital Mill soovib tulevikus üha enam keskenduda. “Me tunneme, et sedalaadi spordi- ja vabaajakeskus on antud piirkonnast puudu. Lisaks annab olümpianõuetele vastava ujula ehitamine võimaluse panustada Eesti spordi arengusse laiemalt ning kindlasti rikastab kogukonna elu ja lisab uusi võimalusi spordihuvilistele. Oleme tänulikud Tallinna linnale, et saame projektis osaleda ning teeme kõik võimaliku, et kogukond jääks uue hoonega rahule,” tõdes Samuel.

Tallinnas on täna võimalik tegeleda ujumisega 25s ujulas. Enamik neist ujulatest on väikesed koolide juures asuvad basseinid, kus avaliku teenuse pakkumine on keeruline. Lasnamäe linnaosa on Tallinna suurim üksus. Samas puudub linnaosas avalik, multifunktsionaalne veekeskus, kuigi linna praktika ja senine kogemus olemasolevate ujulate opereerimisel näitab, et nõudlus ujula ja teiste veekeskustes osutatavate teenuste järgi on väga suur. Ujulate klientide arv on aasta aastalt üha kasvanud, ületades pakutavaid võimalusi.

Hoone saab olema mitmefunktsionaalsusega, kuna ühendatud on nii tervisekeskus spaaga, pallisaalid erinevate spordialade harrastamiseks ning lisaks soovitakse juurde tuua ka muud vajalikud tugiteenused.

Linn sõlmib hanke võitjaga 50 aastaks hoonestusõiguse seadmise lepingu, mille tingimused näevad ette ujula avaliku kasutuse ja võimaluse rahvusvaheliste spordivõistluste korraldamiseks.

Esialgse kava kohaselt on ujula ehituse alguseks planeeritud 2021. aasta sügis ning ujula valmib 2025. aasta lõpuks. Ujula projekteeritakse ning ehitatakse koostöös Eesti Ujumisliiduga.

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Hallooo - kus me elame?
5. veebr. 2020 14:23
Eskiis nagu eelmise sajandi algusest??? Tervisekeskuse omaga sama lugu! Pakkuda võib ju kõike aga züriid peaksid ikka latti tulevikul või vähemalt tänapäeval hoidma!!!