"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis on kõige populaarsem õeõpe (0)
04. veebruar 2020
Scanpix

"Tervishoiuteenuse vajajate hulk aina kasvab ja tervishoiukõrgkoolidel on väga suureks väljakutseks koolitada piisaval hulgal teenuse osutajaid," ütles Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvad avaaktused mitmel korral aastas. Lisaks traditsioonilisele septembrikuule ka veebruaris ja kui vajadus tekib, siis sagedaminigi. Veebruaris alustas teadmiste omandamist 184 uut õppurit.

Kõrgkoolis on meestudengite osakaal 10% ja pole sugugi tavatu, kui medõe asemel tervitab meditsiiniasutuses patsienti nö medvend.

Kõrgkoolis alustavad koolipõhises õppes 105 õde, 16 sterilisatsioonitehnikut ning 21 erakorralise meditsiini tehnikut. Töökohapõhises õppes alustavad 19 erakorralise meditsiini tehnikut ning 23 lapsehoidjat. Kokku alustavad kõrgkoolis õpinguid 184 uut õppurit.

Tallinna koolipõhises õppes alustavad esmakursuslased õpinguid rakenduskõrgharidusõppes õe põhiõppes. Kutseõppe koolipõhises õppes alustavad õpinguid erakorralise meditsiini tehnikud ja sterilisatsioonitehnikud. Töökohapõhises õppes algavad õpingud erakorralise meditsiini tehnikutel ja lapsehoidjatel.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul lõpetas eelmisel nädalal toimunud lõpuaktusel kõrgkooli ligi 300 uut tervishoiutöötajat ning juba täna alustavad uued õpinguid.

“Peame olema ja olemegi rõõmsad, et valdkond on populaarne ja õppijaid jätkub,” sõnas Ernits. “Samas me teame, et tervishoiuteenuse vajajate hulk aina kasvab ja tervishoiukõrgkoolidel on väga suureks väljakutseks koolitada piisaval hulgal teenuse osutajaid.”

Järgmine vastuvõtt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli algab 2020. aasta suvel, mil toimuvad konkursid terviseteaduse magistriõppekavale ning rakenduskõrgharidusõppes õe, farmatseudi, optometristi, ämmaemanda, tervisedenduse, tegevusterapeudi ja hambatehniku õppekavadele. Kutseõppes on suvisel vastuvõtul võimalik kandideerida hooldustöötaja ning lapsehoidja õppekavale.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on rahvusvaheliselt tunnustatud tervise ja heaolu valdkonnas koolitust pakkuv riiklik rakenduskõrgkool, mille missioon on koolitada innovaatiliselt ja kriitiliselt mõtlevaid tehnoloogiliste pädevustega tervisevaldkonna töötajaid. Kõrgkoolil on struktuuriüksus Kohtla-Järvel ning õppetöö toimub ka teistes regionaalsetes üksustes (nt Pärnus, Kuressaares, Haapsalus jm)

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.