"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Kaja külastas müstiline David Vseviov (5)
05. veebruar 2020
Ilja Matusihis

Kultuurikeskuse Kaja vestlusõhtute sarja "Kajal külas" veebruarikuu külaline oli müstiline mees, ajaloolane David Vseviov. 

“David Vseviovi saatesari “Müstiline Venemaa” on tõenäoliselt Vikerraadio kuulatavamaid saateid üldse,” pakub linnaosa vanem Lauri Laats, “väga huvitav oleks kuulda tema mõtteid ka Venemaa praeguste arengute kohta. Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi professor David Vseviov on nimetatud aasta arvamusliidriks ja üheks Eesti mõjukamaks inimeseks, ta on kogunud tuntust pikkade ajalooalaste referaadisarjadega Eesti Raadios ja arvukate kirjutistega ajakirjanduses. Mustamäelasi ootab ees kaks põnevat tundi, see on puhas rõõm!”

Vaata galeriid (25)

Kultuurikeskuse Kaja vestlusõhtud “Kajal külas” toimuvad käesoleval aastal üks kord kuus, märtsis tuleb mustamäelastega kohtuma režissöör Tanel Toom. Külalistega vestleb Ivo Rull, avatud on kohvik. Pilet saali maksab viis eurot.

 

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

aastapäev
25. veebr. 2020 21:44
https://ajalugu.ohtuleht.ee/992993/minevikuhetk-21-veebruar-londonis-ilmus-karl-marxi-kommunistlik-manifest
müstiline Eesti
6. veebr. 2020 08:20
Hiidkogustes kulda läbi imepisikese Eesti ja seda muide kaks korda imeline müstline Eesti. Trükitöölised ja valgust rohkem valgust tõeline Eesti müstika vaid edu sm Vseviov ja täpselt nii see ju on. Müstika.
dollaroff
6. veebr. 2020 18:27
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tartu-rahu-tegi-eestist-bolsevike-kullapesula?id=7139626 https://objektiiv.ee/jaak-valge-rahapesu-ajaloolisest-kogemusest-eestis/
rohkem valgust
5. veebr. 2020 10:41
Kultuuriühing Licht ja trükitöölised töölisklassi alustala tegelt ehe Eesti ajalugu. Müstika tegelt ei ole nii vaid Venes müstika mis vahet Eesti või Vene ehe on ehe.
mehr licht
5. veebr. 2020 19:33
1940. aasta riigipöörde järel likvideeris Nõukogude võim juba juulis juudi kultuurautonoomia ning sulges juuli-augusti jooksul kõik juudi seltsid, ühingud ja korporatsioonid, tehes seda vasakpoolse antisionistliku juudiorganisatsiooni „Licht“ esitatud nimekirja alusel. 14. juunil 1941 küüditati-represseeriti umbes 400 Eesti juuti (umbes kümme protsenti Eesti juudi elanikkonnast), kelle küüditamise põhjuseks oli Eesti NSV RJRK ametniku resolutsioon "sotsiaalselt võõras element“ (loe: sionistid). Repressioonide alla sattusid näiteks ka korporatsioonid Hasmonea ja Limuvia. https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19400704.2.37 Vasakpoolse organisatsiooni „Shalom Aleichemi“ üleskutse aastal 1940. Üldjuhul oli nii, et Eesti Wabariigi ajal rääkisid vasakpoolsed juudid jidišit, sionistid aga heebrea keelt.