Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Koolivaheajal saab õppida itaalia keelt ja smuutide valmistamist (0)
21. veebruar 2020
Albert Truuväärt

"Lisaks linnalaagritele toimub Tallinnas palju erinevaid üritusi ja õpitubasid, seda nii spordist nullkulu eluviisi tundmaõppimiseni kuni nuputamismängudest vastlapäeva tähistamiseni," märkis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. 

Täna algab koolilastel talvevaheaeg, mille sisustamiseks korraldavad nii noortekeskused, huvikoolid, spordiklubid, muuseumid ja ka raamatukogud erinevaid üritusi ja linnalaagreid.

Belobrovtsevi sõnul toimub sel talvevaheajal laias valikus erinevaid sündmusi ja linnalaagreid, mille seast leiab iga koolilaps endale huvipakkuva tegevuse.

“Linnalaager on hea võimalus noortele, kes soovivad terve nädala sisustada nii harivate kui ka lõbusate ühistegevustega ning õnneks on Tallinnas selliste laagrite valik suur. Lisaks linnalaagritele toimub Tallinnas palju erinevaid üritusi ja õpitubasid, seda nii spordist nullkulu eluviisi tundmaõppimiseni kuni nuputamismängudest vastlapäeva tähistamiseni. Suur osa neist üritustest on noortele tasuta, mis annab võimaluse osalemiseks kõigile, sõltumata rahalistest võimalustest,” tutvustas abilinnapea vaheajal pakutavaid võimalusi. 

Mustamäel õpitakse itaalia keelt

Tallinna noortekeskused on koolivaheajaks planeerinud mitmeid huvitavaid linnalaagreid ja üritusi. Näiteks Mustamäe noortekeskuse linnalaagris õpitakse nädala jooksul itaalia keelt, Mähe Vaba Aja Keskus korraldab energiapäeva, mille raames toimub BodyBalance treening ja tervislike smuutide tegemine. Valdeku noortekeskus keskendub keskkonna ja kliima teemadele, muuhulgas õpitakse nullkulu eluviisi kohta ning meisterdatakse vanapaberist kinkekarpe ja T-särkidest ostukotte.

Lisaks noortekeskustele korraldavad linnalaagreid näiteks veel Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ja Innovaatilise Hariduse Keskus OGOGO. Mektory linnalaager toob kokku programmeerimishuvilised noored, kes saavad teha erinevaid eksperimente ja panna robotid proovile. OGOGO korraldab linnalaagri raames erinevas vanuses lastele nii robootika-, animatsiooni-, kui ka finantsteemalisi mänge. Lisaks toimuvad sportlikud liikumismängud ja ekskursioonid.

Muuseumites toimub põnev otsimismäng

Kaheksa Tallinna vanalinnas asuvat muuseumit on ühendanud jõud ja kokku pannud põneva otsimismängu, mille raames toimub igas muuseumis 1.-3. klassi lastele põnevaid tegevusi ja tunde. Kuna talvevaheaeg kattub vastlapäevaga, korraldab Eesti Vabaõhumuuseum vastlalaagri,  kus lapsed saavad võimaluse valmistada pliine, teha endale vastlavurri, punuda paelu ja meisterdada tuulejäneseid ning muidugi süüa traditsioonilisi vastlatoite.

Tegevusi toimub ka erinevates Tallinna raamatukogudes. Kalamaja raamatukokku on oodatud igas vanuses lapsed, kes soovivad nuputamisülesandeid lahendada. Laagna raamatukogus toimub tasuta inglise keele laager ja meisterdamistunnid. Paepealse raamatukogus ootavad 25. veebruaril lapsi haridusrobotid Ozobot Bit ja Evo ning ekraanivaba robot Matatalabi, et nende abil lugusid jutustada ja teha tutvust programmeerimisega.

Spordisõbrad on oodatud Pääsküla noortekeskusesse, kus neljal päeval toimub omamoodi krutskitega taliolümpia, millest on oodatud osa võtma kõik noored. Malehuvilised saavad tipptreenerite juhendamisel malemängu õppida Tõnu Truusi Malekoolis. Trefoil Jumping Park ootab noori esmaspäevast reedeni batuuditreeningutele.

Lisainformatsiooni ja kogu talvevaheaja sündmuste programmiga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.