“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Seoses oodatava lumesajuga tuleb liikluses olla tähelepanelik (0)
25. veebruar 2020
Aleksandr Guzhov

"Need sõidukid, millel on juba talverehvid vahetatud suverehvide vastu või talverehvid jõudnud kulumispiirile, tuleb kindlasti jätta parkimiskohale," rõhutas abilinnapea Kalle Klandorf.

Ilmaprognooside kohaselt on Tallinnas oodata homme tihedat lumesadu. Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ning linnaosade lepingupartneritest tänavapuhastusettevõtted jälgivad operatiivselt ilmastikutingimusi ning lumesaju või libedaohu tekkimisel on kõrgendatud valmisolekus kogu olemasolev tänavakoristustehnika. 

Klandorf kutsub kõiki liiklejaid, sealhulgas jalakäijaid, lähipäevil tähelepanelikkusele ja valvsusele. “Arvestades käesolevat talve või pigem selle puudumist, võivad järgnevate päevade liiklusolud olla paljudele harjumatud. Need sõidukid, millel on juba talverehvid vahetatud suverehvide vastu või talverehvid jõudnud kulumispiirile, tuleb kindlasti jätta parkimiskohale,” rõhutas Klandorf. “Kõigil liiklejail tasub olla valvas, varuda aega linnaliikluses sõitmiseks ja kohaneda muutuvate teeoludega. Arvestama peab ka tänavatel lund puhastavate masinatega.”

Lepingupartnerid pööravad suuremat tähelepanu teetõusude puhastamisele ja libeduse ennetamisele ühistranspordiliiklusega peatänavate. 

Kui linn hoolitseb sõiduteede ning umbes 20 protsendi kõnniteede ja kergliiklusteede libedusetõrje eest, siis 80 protsendi kõnniteede hooldus on korteriühistute või kinnistuomanike õlul. 

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal (puhastusala on kõnnitee, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel). Libeduse tõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

Tänavapuhastusalaste küsimustega võib pöörduda Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti telefonil 14410.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.