"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haabersti linnaosa lasteaialapsed võistlevad esmaabi andmises (0)
27. veebruar 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Varases eas õpitud teadmised säilivad mälus aastaid ning neid kinnitades on lapsed abi osutades enesekindlamad ja julgemad oma ligimest aitama," ütles Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi.

Homme algusega kell 10.00 toimub Meelespea lasteaias (Õismäe tee 92), esmaabiprojekti tegevuste lõppsündmusena “Hea Inimese Gala”, kus osalevad kõikide Haabersti lasteaedade 6-liikmelised meeskonnad. Lõppvõistlusel näitavad lapsed oma omandatud teadmisi.

Hanimägi sõnas, et galal saavad kokku kõik suured ja väikesed, kes tahavad ja oskavad teisi aidata. “Varases eas õpitud teadmised säilivad mälus aastaid ning neid üha kinnitades on lapsed abi osutades enesekindlamad ja julgemad oma ligimest aitama,” ütles linnaosavanem. 

Projekti raames toimusid Haabersti 5-6-aastastele lasteaialastele väärtuspõhise esmaabi tunnid rühmaõpetajate poolt ning lisaks konsultatsioonid teadmiste ja õigete esmaabivõtete kinnistamiseks erinevate situatsioonülesannete lahendamisega oma ala spetsialistidelt. 

Väärtuspõhise esmaabiõppe projekt on alguse saanud 2006 aastal Haaberstis Meelespea lasteaias. Projekti tutvustati 2008 aasta sügisel hea praktikana Haabersti lasteaedade tervisedenduse ümarlaual. Aastal 2009 liitusid väärtuspõhise esmaabiõppe projektiga mõned aktiivsed Haabersti lasteaiad ning aastal 2011 laienes projekt kõikidesse Haabersti lasteaedadesse. Siiani on Haabersti lasteaedade tagasiside projektile olnud väga positiivne ning soovitakse uute rühmade ja õpetajatega osaleda jätkuprojektis, et õpetada lasteaialastele eluks vajalikke esmaabioskusi. 

Hea Inimese Galat korraldab Meelespea lasteaed koostöös MTÜ Rahvakoolitus ELU-ga. Üritust toetab Haabersti Linnaosa Valitsus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.