"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Siseminister Mart Helme: Eesti on valmis Kreekale appi saatma kaks patrullpaati ja 20 piirivalvurit (14)
03. märts 2020
Albert Truuväärt

Siseminister Mart Helme kinnitusel on Eesti valmis pakkuma Frontexi ühisoperatsiooni kaudu Kreekale abi merepiiridel kiirreageerimise operatsiooni alustamiseks.

“Frontexi hinnangul vajab tõhusamat valvamist just merepiir ning Eesti on valmis saatma Kreekale appi ühe lisa patrullpaadi neljaliikmelise meeskonnaga ning pikendama selles piirkonnas seni piirivalvet teostanud patrullpaadi teenistusaega,” ütles siseminister Mart Helme. “Lisaks on Eesti valmis lähetama piirkonda ka 20 eksperti Kreeka toetamiseks välispiiri valvamisel,” märkis siseminister.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA)  peadirektor Elmar Vaheri sõnul vahetab politsei pidevalt infot nii Frontexi, partnerriikide kui ka PPA inimestega, kes praegu Kreekas Euroopa Liidu välispiiri turvalisust tagavad.

“Arvestades rändesurvet Kreekas tegime täna ettepaneku saata Euroopa välispiirile nii palju abi kui PPA-l võimalik, seda nii inimeste kui ka vahendite näol. Politseijõudude kiire lähetamise kogemus on meil olemas 2015. ja 2016. aastast, kui Sloveenias käis kokku kolm ESTPOL meeskonda,” ütles Vaher.

Siseminister Mart Helme teeb vastavasisulise abipakkumise homsel Euroopa Liidu siseministrite nõukogu erakorralisel kohtumisel Brüsselis. Euroopa piiri- ja rannikuvalve amet Frontex koostab liikmesriikide pakkumiste põhjal operatsiooniplaani ning Eesti tegelik lähetamise vajadus selgub peale seda.

Siseministri sõnul on Eesti valmis samasugust abi pakkuma Kreekale ka otse, ilma Euroopa piiri- ja rannikuvalveameti vahenduseta.

Kommentaarid (14)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Süüria Lõvi
10. märts 2020 07:56
Just momendil Süüria Lõvi Ottomanile kukile kus on Euroopa diplomaatia lootus Tallinna juuditar Jaana. Taastada suhted - alaviidid ja kristlased on Bashar al Aassadi juhtimisel suutnud peaaegu klaarida kõikide islamistidega Süürias. Ja ei mingeid neegrinalju rumalaid mulatipoisse tilbendama rumalastest rumalamaid häälitsema Change. Hunnik tobedust olevat rumalale mulatipoisile kinkinud lausa Nobeli? Tase. Euroopal on sobiv ja päramine aeg taastada suhted Süüriaga ilmaliku euroopaliku Süüriaga Bashar al Assadi Süüria Lõvi Süüriaga. Ilmaliku riigi eest.
konvertiid
10. märts 2020 17:01
Näiteks noortürklased ehk dönmeh on endised judaistid, kes pöördusid islamisse. https://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%B6nmeh http://www.realjewnews.com/?p=95
Ottoman Prüsselis
9. märts 2020 21:17
NATO lubavat teat toetust Ottomanidele tegevustele Süürias olevat mahakäidud Prüsselis NATO peasekretäri ja Kõrge Porta sultani kohtumisel. Mida teeb Ottoman Süürias teab keegi?
lugeja
10. märts 2020 17:11
http://vana.kesknadal.ee/est/uudised?id=26930 Atatürk
vaatleja
9. märts 2020 20:04
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Fire_of_Smyrna Sündmused Smyrnas (Izmir), 1922. http://politikus.ru/events/64252-rossiyu-poprosili-priznat-genocid-turciey-grekov-ponta.html Türgi Pontose kreeklaste vastu. Aastatel 1914 – 23 hävitati 350 000 kreeklast.
meenutaja
9. märts 2020 19:55
Istanbuli pogromm aastal 1955, mil ohvriteks olid ka Kreeka NATO ohvitserid. https://en.wikipedia.org/wiki/Istanbul_pogrom https://forte.delfi.ee/news/militaaria/istanbuli-pogromm-1955-suurlinnast-tehti-vagistades-kreeklastevaba-linn?id=72380691 https://www.politico.eu/article/the-turkish-kristallnacht-greece-1955-pogrom-polites-orthodox/ http://www.genocide.ru/lib/demoyan.htm
migrandid piirilt ära
9. märts 2020 14:10
Ottomanid tõmbasid migrandid Kreeka piirilt Pazar Kale piiripunktist Edirnasse ja ilmselt siis tagasi Istanbuli. Muhameedlastel ja musulmankade invasioon siis jääb ootele vähemalt selleks korraks oodates kohtumist Prüsselis.
läbimurre piiril
7. märts 2020 19:05
Ilmselt pimeduse saabudes Ottomanid on tõstnud sissetungijate tehnilist võimekust ja üritatakse piiri läbimurdmist. Kreeklastel tuleb sissetung tagasi lüüa vast väljakuulutada osaline mop võimalik juba käibki peidetud kujul. Ja teised Euroopa riigid appi, lisajõud vast juba saabumas piirile. Ottomanid on tõsine ja vintske vastane tõsiselt tuleb neid võtta. Erdogan on vana tõsine tegija ei ole tühi koht.
Damaskus-Aleppo
7. märts 2020 11:38
Tundub vaherahu püsib ja kõige tähtsam Süüria maantee Damaskus-Aleppo toimib. Ära ütle mehed on tegijad - Süüriale ja süürlastele usutunnistusest ja poliitveendumustest olenemata on tegu äärmiselt suure asjaga. Täpselt mis meile Tallinn-Tartu maantee. Ilmselt neil riikidel on teat võimalus leida sobivaid lahendusi mõlemale poolele. Kreeka on toonud Traakias politseile lisaks sõjaväe igati mõistlik ja õigeaegne tegu. Teisel pool piiri siis Türgi spetsiaalväed ja eikellegimaal migrandid muhameedlased ja musulmankad Idamaadest kas mitte arvukalt afgaane nn demokraatiat ehitavast Afgaanist. Ainumas võimalus vastupidada ja Ottomanide invasioon tagasilüüa ja terve Euroopa appi. Seltskonnale USA olla sõlminud mingist rahu mujaheedide Talebaniga ja mida toob too nn rahu Euroopale? Mida tehakse Afgaanis sõja kaotanutega? Milliseks kujunes tubli lastearsti ja kommunistliku Afgaani brutaalse julgeolekupealiku ja presidendi Najib bullah saatus? Seega kõik jõud Kreeka piirile.
vaherahu Idlibis
6. märts 2020 07:10
Suurtegijad leidsid võimaluse vaherahuks Süürias turkomanide ja pühasõdalaste Idlibis. Al Assadi sõjavägi tublisti pitsitas islamiste ja liikluseks on avatud ülioluline maantee Damaskuse-Aleppo vahel Süüria kõige tähtsam maantee. Ilmselt liiklus avatakse ka sadamalinna Lataakia ja Aleppo vahelisel maanteel mida hakkavad kontrollima Venemaa ja Türgi ühiselt mõlemal pool maanteed on nii turkomanide kui pühasõdalaste jõude keeruline kant. Oskuslikud läbirääkijad ja teat tulemus vähemalt teat ajaks. Euroopale on oluline korratagamine Kreeka-Türgi piiril ja Kreeka saartel ning teat toetuse saatmine ka Bulgaaria-Türgi piirile. Seega relvastust ja väljaõppinud mehi vaid siis saab kõneleda Ottomanidega. Ilmselt prüsseliidid on midagi õppinud kogu Euroopa juhtkond tuli Kreeka piirile respekt täpselt nii tegutseda. Ja koheselt rakendada Euroopa diplomaatia tipptegija Tallinna juuditar Jaana elik taastada suhted Bashar al Asssadiga alaviitide ja kristlastega just Jaana Toom külastas äärmiselt raskel ajal Süüriat ja kohtus Süüria Lõviga. On tegelt tasemel tegelasi Euroopas ja muide ka meite Eestis. Ei mingit Ottomanide tagumendi lakkumist ei mingit pidevat alla tegemist väeüksused Kreeka piirile ja kui vaja siis klaarib. Kui väga vaja loomulikult.
Kreeka hakkab vastu
4. märts 2020 19:23
Tundub Kreeka politsei ja sõjavägi hakkab musulmanide ja musulmankade invasioonile vastu täpselt nii nagu peabki. Eriti tubli Kreeka saarlaste vastupanu saared on kõige rohkem löögi all tegelt elik saratseenid merre ja kõik muttid ja seksermikserid tsemendile ja väga pikaks ajaks.
tagument urvakil
4. märts 2020 07:46
Prüssel peab lõpetama muhameedlaste tagumendi lakkumise ja Ottomanide mahitamise. Tugeva ja tasemel piirvalve ja eriti piirivalvelaevastiku loomine kas siis Euroopa ühise või siis Kreeka, Itaalia, Hispaania alluvuses heas koostöös. Ainult nii saab klaarida muhameedlastega ja invasioon - muide traditsiooniline - ei midagi uut tegelttagasi lüüa. Muhameedlane austab vaid jõudu vaid tegeliku jõu omamisel ja oskusel jõudu rakendada on võimalik muhameedlastega asju ajada. Prüsseliidi pruuk vaid tagument urvakil tuleb lõpetada ei mingeid sm Miksereid nn demokraatia ja nn ühised väärtused Ottomanidega - Sultaniga ühised väärtused?
Kreekasse koheselt
3. märts 2020 16:49
Meeskond koheselt Kreekasse ja kaks patrullpaati, reservüksus valmisolekus ja vajadusel Kreekasse lisaks. Muhameedlaste ja musulmankade invasioon tagasilüüa ja teadmiseks 1919. aastal käigus ka legendaarsed Lewised ei hullu said hakkama. Iga eestlane kes veiks maldab netti näperdab saab Ottomanide koondatud musulmannide ja musulmankade karju vaadata otse Kreeka piiril. Koheselt kreeklannadele ja kreeklastele appi.
Midagi mõistlikku ka piirivalves,
3. märts 2020 15:41
ütle Luigele/Mikserile ka, et nad lõpetaksid eesti meeste Aafrikasse saatmise, siis 2 kärbest ühe hoobiga!