"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helir-Valdor Seeder: Euroopa liikmesriikidel peab säilima iseotsustamisõigus immigratsioonipoliitika üle (1)
04. märts 2020
Albert Truuväärt

"Illegaalse rände lubamine annab Vahemere-taguste maade elanikele signaali, et immigratsioon ongi lahendus Euroopaase pääsemiseks," märkis Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Seederi sõnul on Türgist Kreekasse suunduva immigratsiooni näol tegemist ebaseadusliku sisserändega. “Illegaalse rände lubamine annab Vahemere-taguste maade elanikele vale signaali, et ebaseaduslik immigratsioon ongi lahendus Euroopaase pääsemiseks. Lisaks tekitaks massiline sisseränne uuesti surve pagulaskvootide kehtestamiseks,” ütles Seeder.

Seeder rõhutas, et migratsioonipoliiitka on iga riigi enda otsustada. “Isamaa on seisukohal, et Euroopa Liidu liikmesriikidel peab säilima iseotsustamisõigus oma immigratsioonipoliitika üle ja Eesti valitsus ei tohi nõustuda sisserände sundkvootide kehtestamisega. Euroopa Liit peab kiiremas korras kehtestama tõhusa kontrolli oma välispiiride üle ning Kreekale ja vajadusel ka teistele riikidele tuleb anda piirkontrolliks efektiivset abi. Just sellise abiga näitab Euroopa Liit oma ühtsust ja solidaarsust rändesurve alla sattuvate piiririikide suhtes,” ütles Seeder.

Seeder lisas, et Isamaa on jätkuvalt seisukohal, et Euroopa Liidu välispiiride jätkusuutlik kindlustamine ja kaasaegselt toimiva piirikontrolli väljaarendamine tuleb rahastada Euroopa Liidu ühisest eelarvest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

piir kinni ja hooldusterritoorium
4. märts 2020 08:33
Euroopa piir tuleb võtta kontrolli all ja illegaalidele kinni ning lisaks luua hooldusterritoorium Aafrikka neegermeeste karjade ladestamiskes-ümmardamiseks ja saatmiseks tagasi koju. Tegelt tuleb terve Aafrika võtta Euroopa hoolduse alla neegerrahvad saavad elada vaid eurooplaste juhatusel ümmardamisel ja esmane teat seksuaalkäitumise õpetamine.