"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mittetulundusühingud ja riik panid õla alla peresuhete lappimiseks (0)
05. märts 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Aitame osalejatel jõuda paljude pingeallikate algpõhjusteni ning ennetavalt hoiduda tülide ja konfliktide laienemisest perevägivallani," rääkis PREP-suhtekoolitaja Hannes Hermaküla.

Lasterikast Eestit toetav riigi ja mittetulundusühingute ühisprojekt aitas esimese tegutsemiskuuga suhtepingeid lahendada rohkem kui sajal probleemidesse või lagunemisohtu sattunud perel, vahendas BNS. 

Kümme mittetulundusühingut said rahvastikuminister Riina Solmani ja sotsiaalminister Tanel Kiige korraldatud taotlusvoorus 490 000 eurot projektile “Lasterikast Eestit toetavate ja perede heaolu tagavate teenuste koostööpakkumine”. Peredele vaimse tervise tugiteenuseid ja huvikaitset pakkuvate ühingute koostööprojekti, mis algas 1. veebruaril, veab sihtasutus Väärtustades Elu.

“Aitame peresid, et lastel oleks kodus turvaline, mis sõltub suures osas sellest, kuidas tulevad iseendaga ja oma suhetega toime täiskasvanud,” ütles projekti üks eestvedajaid, SA Väärtustades Elu juhatuse esimees Kaia Kapsta-Forrester.

Ainuüksi Paarisuhte Rahulolu Edendamise Prorammi (PREP) suhtekoolitustele on esimese kuu jooksul registreerunud juba ligi 300 inimest. Märtsis on kavas koolitada üle 120 inimese. 

“Oluline on aidata lapsevanematel taas avastada paarisuhte romantilisemalt poolt ja lüüa kaasade vaheline säde paarisuhtes taas lõkkele,” lisas Kapsta-Forrester.

Positiivsed hoiakud lasterikaste perede suhtes

Projekt keskendub tegevustele, mis muudavad ühiskonna lapse- ja perekesksemaks ning kujundavad positiivseid hoiakuid lasterikaste perede suhtes. 

“Meie koolitused aitavad leevendada pingeid paarisuhetes. Aitame osalejatel jõuda paljude pingeallikate algpõhjusteni, ära tunda ja ennetavalt hoiduda tülide ja konfliktide laienemisest perevägivallani,” rääkis Hermaküla. “See, mida pakume, on puhtalt koolitus, mitte pereteraapia või tulekahju kustutamine.” 

16 tundi kestvale koolitusele tulevad nii abielluda kavatsevad inimesed kui ka need, kes on koos elanud 10, 15 või 30 aastat.

Koostöös Inimeseõpetuse Ühingu, pereterapeutide ja teiste peredega töötavate spetsialistidega antakse soovitusi inimeseõpetuse ja perekonnaõpetuse ainekavade  täiendamiseks. Kavas on töötada välja ka sobivad õppematerjalid hästitoimivate peresuhete ülesehitamiseks.

Parandatakse noortele oma pere loomise valmisolekut toetavate programmide kättesaadavust.

Projekt toetab Eesti arenemist vanemlust soodustavaks riigiks, kus pakutakse vajalikku tuge laste kasvatamisel ja vanemaks olemisel eesmärgiga parandada perede elukvaliteeti ja laste tulevikuväljavaateid. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.