"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haaberstis võetakse suurema tähelepanu alla grafitiga rikutud linnapilt (0)
06. märts 2020

"Ühistud ja ettevõtted võiksid kaaluda valvekaamerate paigaldamist kohtadesse, mida korduvalt kiputakse sodima," selgitas Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi.

Viimasel ajal on aktiivsemalt soditud Haabersti linnaosas ettevõtete ja eramajade seinasid. Haabersti linnaosavalitsus koostöös munitsipaalpolitsega rõhutab, et vajalik on oma vara hoida korras ja puhtana.   

Hanimägi sõnas, et viimasel ajal on tekkinud soditud seinu linnaosasse märgatavalt juurde. “Koostöös munitsipaalpolitsega võtame linnaosas soditud seinad suurema tähelepanu alla. Rikutud ja kole ümbrus ahvatleb paraku ka järgnevatele korrarikkumistele kergemalt,” rääkis linnaosavanem ning lisas, et heakorra eeskirja kohaselt on ehitise omanik kohustatud hoidma korras hoone fassaadi ja selle elemendid ning kõrvaldama ehitise seinalt kirjutised, kritseldused, grafiti jms.

Ta tõdes, et ettevõtjate ja ühistute pahameel on mõistetav, sest puhastamine maksab ning juba järgmisel päeval võib sein olla taas soditud. “Ühistud ja ettevõtted võiksid kaaluda valvekaamerate paigaldamist kohtadesse, mida korduvalt kiputakse sodima või leidma muid viise rikkumiste takistamiseks ja tuvastamiseks,” leidis Hanimägi, kelle sõnul plaanib ka Haabersti linnaosavalitsus paigaldada avalikku ruumi rohkem kaameraid. 

Linnaosavanem palus ka elanikel olla tähelepanelik, rääkida kodus ja koolis noortega sodimise tagajärgedest ning andma infot politseile või munitsipaalpolitseile nende tegijatest. Kui tabate sodija teolt või näete sellist tegevust pealt, tuleks kutsuda politsei või helistada munitsipaalpolitsei lühinumbril 14410. Ka sodijast tehtud fotost või videost on abi isiku tuvastamisel.  

Heakorraeeskirja nõuete mittetäitmisel on Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametil õigus koostada kinnistu/ehitise omanikule ettekirjutus ja määrata sunniraha, mille igakordse kohaldamise ülemmäär on korrakaitseseaduse kohaselt 9600 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.