"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
VIDEO JA FOTOD! Linnaosavanem Riibe: Kristiine uus linnaosavalitsus pakub kogukonnale paremaid võimalusi (0)
06. märts 2020
Albert Truuväärt

"Linnaosa valitsuse uut maja hakkab Kristiine kogukond aktiivselt kasutama ning seega on tähtis, et see oleks kogukonna nägu. Hoone on moodne ja energiasäästlik ning kogukonnakeskne," ütles linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Vaata galeriid (28)

Täna avati Kristiine linnaosa valitsuse uus hoone Metalli tänav 5. Linnaosa vanem Jaanus Riibe ütles, et uutes ruumides pakutakse palju paremat teenust. Vana hoone pole enam selleks sobilik ja mugav ning tekkisid ka tehnilised probleemid. 

Vaata galeriid (47)

Riibe ütles, et lähiajal rajatakse piirkonda uued moodsad hooned, kuhu tulevad kultuuri- ja meelelahutuse asutused, aga ka korterid ja vaba aja veetmise kohad.

 

“Oleme tänulikud linnavalitsusele, et kolimine sai võimalikuks ning uued ruumid on mugavad nii töötajatele kui elanikele,” sõnas ta ning rõhutas, et koht on kergesti ligipääsetav. Ta tõi välja, et Kristiine linnaosa areneb kiiresti ning eesmärgiks on, et elanikud saaksid olla uhked, et saavad siin elada.

“Oluline on, et linnaosavalitsus saaks heal tasemel tingimused,” osutas ta.

Siselahendus on lihtne ja inimlik

Hoone sisearhitekt Age Lenk rääkis, et loodetavasti siselahendus meeldib linnarahvale, sest eesmärk oli võimalikult soodsate vahenditega luua visuaalselt toimiv lahendus. “Eesmärk oli luua funktsionaalne ja toimiv töökeskkond. Materjali valikul oli tähtis ratsionaalsus, kuid hubasust lisavad puidu ja vaipade kasutamine ning suured klaasipinnad kaetakse kardinatega,” rääkis sisearhitekt.

Ta rõhutas, et maksimaalne tulemus loodi lihtsate vahenditega, mis on Skandinaaviapärane lähenemine ning töötab Eesti oludes suurepäraselt.

Lenk sõnas, et olulist osa hea tulemuse saavutamiseks mängib koostöö arhitekti, ehitaja ning arendaja vahel ning see sujus neil erakordselt hästi.

Teine sisearhitekt Janneli Kurvits selgitas, et lahendust projekteerides püüeldi ühiselt eesmärgi suunas ning polnud vastutöötamist erinevate nägemuste vahel.

“Kristiine linnaosa valitsus kui klient oli hästi usaldav ning põhiline ideestik oli läbi räägitud, esitasime kontseptsiooni koos materjalidega ning edasine kujunduse protsess läks ladusalt,” rääkis ta.

Kurvits ütles, et kujundus pole loodud mitte ainult neile, kes siin töötavad, vaid kõigile, kes maja külastavad. “Maja on avatud kogu linnaosa rahvale, kus saab korraldada erinevaid üritusi, alates noortest peredest lõpetades vanuritega,” sõnas ta.

Selleks, et meenutada hoones viibijale, et tegu on Kristiine linnaosaga, tuleb majja fotolavastus, mis on inspireeritud tervest linnaosast,” märkis ta ning rõhutas, et kogu hoone peaks olema linnaosa nägu, mitte anonüümselt kujundatud riigiasutus.

Kurvits tõi olulise asjana välja, et Kristiine pole city ning linnaosavalitsuse hoone on suunatud lihtsatele inimestele, kes tunneksid ennast siin hästi –  Skandinaavia stiilis disaini, inimlike mõõdetega ning ilma helgi ja särata, vaid lihtsale elanikule ja inimesele, kes siin töötavad.

Ühistranspordiga pääseb mugavalt ligi

Kristiine linnaosa vanem Riibe rääkis, et hoone ehitamisel oli lähteülesanne luua töötajatele ja linnaosa elanikele tööks head tingimused, mistõttu tuli kolida uude asukohta.

“Linnaosa ametnikud ootasid seda kaua,” sõnas linnaosa vanem ning tõi välja, et asukoha valikul oli tähtis ligipääsetavus nii auto kui ühistranspordiga.

Riibe osutas, et hoonele on lähedal nii Hipodroomi bussipeatus kui ka peatused Mustamäe teel ja Paldiski maanteel. Samuti on parkimine autodele tasuta ning jalgratastele parkla.

Hoonest endast rääkides tõi Riibe välja, et väga tähtis element on lift, et vanemad inimesed ja lapsega emad saaksid liikuda. Hoone on planeeritud nõnda, et alumisel korrusel liigub rohkem inimesi: esimesel korrusel on rahvastikuregister ja suur saal, ent ülevalpool asuvad tugiteenused.

Riibe selgitas, et hoonet planeerides oli nende soov muuta  see kogukonnakeskseks hooneks, et saali saaks kastuda lasteaiad, koolid ja asumiseltsid, kellel täna keskne punkt puudus.

Ruumid nimetatakse samuti arvestades linnaosa asumeid: Lilleküla saal, Järve saal, Tondi saal ning eraldi Kuninganna Kristiine saal.

“Maja hakkab Kristiine kogukond aktiivselt kasutama ning seega on tähtis, et see oleks kogukonna nägu. Hoone on moodne ja energiasäästlik ning kogukonnakeskne,” ütles linnaosa vanem.

Riibe rääkis pikemalt perspektiivist, kuidas piirkond lähiajal veel areneb –  siia rajatakse  uued moodsad hooned, kuhu tulevad kultuuri- ja meelelahutuse asutused, aga ka korterid ja vaba aja veetmise kohad.

Metalli tänavast kujuneb uus keskus

“Piirkond kujuneb Kristiine uueks tsentriks. Hetkel on kõik alguses, aga meie oleme kujunemisloo alguses,” rääkis Riibe.

Riibe osutas ka sellele, et Metalli tänaval asub Töötukassa, mis samuti pakub avalikku teenust. Ta ütles, et parkimiskohti on piisavalt, sest tänava äärde saab parkida ning see on tasuta, kuid linnaosa toetab eelkõige ühistranspordiga liikumist.

Tähtsa asjaoluna tõi Riibe välja, et hoones saavad puuetega inimesed mugavalt liikuda, kuna lift vastab sellele standardile. “Selle sammuga astume tänapäeva. Loodame et inimesed on rõõmsad, naeratavad ning meie töötajad naeratavad vastu,” ütles linnaosa vanem.

 20. märtsil toimub kell 13-18 avatud uste päev, kuhu saavad tulla kõik huvilised.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.