"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinnas on reedest avatud Euroopa Liidu haridus- ja teavituskeskus (0)
09. märts 2020
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Tallinnas Euroopa Liidu Majas on reedest üksikkülastajatele avatud uus kaasaegne Euroopa Liidu (EL) haridus- ja teavituskeskus.

Keskus on ennekõike suunatud kooliõpilastele, aga oodatud on kõik, kes soovivad teada, kuidas EL toimib, teatas Euroopa Parlamendi esindaja.

Teavet pakutakse interaktiivsel moel. Näiteks saab kolmemõõtmelisel Euroopa kaardil ning seintel olevatel videoekraanidel valida EL-i tegevuse kohta huvipakkuvat vaatamist enam kui saja klipi hulgast. 360 kraadi kinos jookseb lühifilm EL-i tekkimisest, ajaloost ning tänastest väljakutsetest.

Meedialaudade abil saab tutvuda Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni ülesannete ja igapäevatööga, leida reaalajas uudiseid EL-is toimuva kohta ning otsida vajalikku teavet.

Fotoseinal saab teha selfi ja seda soovi korral jagada kas sõprade või teiste riikide sarnaste keskuste külastajatega.

Gruppidele pakutakse võimalust kogeda interaktiivse matkemängu kaudu Euroopa tasandil otsuste tegemist, asudes ise Euroopa Parlamendi liikme rolli.

Keskuse väljapanek on esitatud EL-i 24 ametlikus keeles, sissepääs ning matkemängus osalemine on tasuta ning juurdepääs keskusele on tagatud ka liikumispuuetega külastajatele.

Keskus on avatud esmaspäevast reedeni kell 10-18 ning laupäeval kell 10-15. Grupikülastusi ja matkemänge saab broneerida e-kirja teel info@euroopaelamus.eu või helistades 630 6955.

Tallinnas asuv Euroopa Elamuskeskus on viies omalaadne EL-i liikmesriikides. Lisaks kahele linnale, kus Euroopa Parlamendi töö põhiliselt käib, Brüsselile ja Strasbourgile, on sarnased külastuskeskused avatud juba Berliinis, Ljubljanas, Helsingis ning Kopenhaagenis.

2011. aastal avati Brüsselis Euroopa Parlamendi kompleksis külastuskeskus Parlamentarium. Sellest on tänaseks kujunenud üks Brüsseli kõige populaarsemaid külastuskohti, kus on käinud juba üle 2 miljoni inimese.

Koostöös Euroopa Komisjoniga tehti pilootprojektidena algust väiksemate sarnaste keskustega teistes ELi liikmesriikides ning tänaseks on need avatud juba viies riigis, sh nüüd ka Eestis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.