"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
FOTOD! Kristiines toimuvad Tedre tänaval rekonstrueerimistööd (0)
13. märts 2020
Ilja Matusihis

"Tööde mahus rajatakse ristmikele liikluse rahustamiseks tõstetud ristmikud, jalakäijate ülekäiguradadele paigaldatakse erivalgustus ning vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks ülekäiguradadele braikivid," selgitas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel alustati 2020. aasta teisel nädalal Tedre tänava Sõpruse puiestee ja Mooni tänava vahelise lõigu rekonstrueerimistöödega.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on tööde eesmärgiks jalakäijatele ja jalgratturitele paremate ja ohutumate liikumisvõimaluste loomine ning olemasoleva sõidutee rekonstrueerimine, sademevee äravoolu lahendamine ning haljastuse korrastamine.

Vaata galeriid (62)
Vaata galeriid (30)

“Tänavalõigu pikkus on 330 meetrit ja esimeses järjekorras alustatakse Mooni kuni Vuti tänava vahelises lõigus tehnovõrkude rajamisega. Kokkuvõttes rajatakse 5,5 meetri laiune kahesuunaline asfaltkattega sõidutee, mille ühele küljele tuleb kergliiklustee ja teisele kõnnitee,” selgitas Klandorf.

Riibe ütles, et tegemist on kohalike elanike jaoks tähtsa teelõiguga, kust liigub läbi palju liiklust ning jalakäijaid ja mille korda tegemist on kaua oodatud. “Tööde mahus rajatakse ristmikele liikluse rahustamiseks tõstetud ristmikud, jalakäijate ülekäiguradadele paigaldatakse erivalgustus, vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks ülekäiguradadele braikivid. Tänavale tuleb LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus,” lisas Riibe.

NB! Ehitustööde ajal on tänav tavaliiklusele suletud. Kohalikele elanikele tagatakse juurdepääs. Palume järgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 21. juuli 2020. Töödega alustatakse järgmisel nädalal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.