"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kallas: Reformierakond on valmis valitsusega koostööd tegema (1)
13. märts 2020
Mats Õun

Reformierakonna esimees Kaja Kallas tunnustas valitsuse otsust välja kuulutada eriolukord ning kinnitas, et Reformierakond on valmis tegema valitsusega riigikogus koostööd, et leida kiired ja tõhusad lahendused.

“Tunnustan valitsuse otsust kuulutada välja eriolukord ja ühinen peaministri seisukohaga, et riik üksi ei suuda koroonaviiruse levikut peatada,” ütles Kallas Reformierakonna pressiesindaja vahendusel. “On väga oluline, et iga inimene hoolitseks iseenda ja oma lähedaste eest. Tähtis on vähendada sotsiaalseid kontakte ja täita hügieeninõudeid. Võimalusel aidake palun neid, kes vajavad praegu abi muidu lihtsate igapäevaste toimetuste korraldamisel.”

Kallas avaldas lootust, et viiruse levik pidurdub võimalikult ruttu ning inimesed saaksid tavapärase elu juurde tagasi minna.

“Reformerakond on koos valitsusega valmis riigikogus töötama selle nimel, et me leiaks kiired ja tõhusad lahendused, mis annaksid kindlust ettevõtjatele ja töötajatele. Olgu selleks siis sihitud erakorraline rahaline abi teatud majandussektoritele, paindlikumad haigus-ja töölt eemale jäämise hüvitused, lisaraha eraldamine tervishoiule või maksupuhkused koos laenugarantiidega,” ütles Kallas.

“Kriis on poliitilise ühtsuse aeg ja on oluline, et Eesti langetaks otsuseid õigeaegselt ja ettevaatavalt. Nii saame vähendada haigestumist ja leevendada majanduslikke raskusi,” ütles ta.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lennukeeld
13. märts 2020 10:44
Ilmselt siis totaalne lenuukeeld täpselt Greta käsulaudade järgi ja schwarts-soroste globalismuse likvideerimine siis saab koroonaviirusega klaarit. Mis muud kui ühiselt töhe.