"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kõlvart: kõik tähtsad valdkonnad on igapäevase monitooringu all (0)
15. märts 2020
Albert Truuväärt

Selgitades, millised on Tallinna linna järgmised sammud, ütles linnapea Mihhail Kõlvart, et kõik tähtsamad valdkonnad – haridus, transport, sotsiaalvaldkond – on igapäevase monitooringu ja kontrolli all. "Sotsiaalvaldkonnas valmistume selleks, et saaksime abivajajaid teenindada," sõnas Kõlvart.

 

“Täna on tähtis levitada õiget infot, et inimesed saavad end ravida kodus – mida vähem kontakte, seda parem,” ütles Kõlvart pühapäevaõhtuses saates “Tallinna panoraam”. 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et Tallinna linn teeb kõik võimaliku, et linnas koroonaviiruse levikut tõkestada. 

Tähtsad valdkonnad on kontrolli all

Selgitades, millised on Tallinna linna järgmised sammud, ütles ta, et kõik tähtsamad valdkonnad – haridus, transport, sotsiaalvaldkond – on igapäevase monitooringu ja kontrolli all.

“Koolid on kaugõppel, aga lasteaiad jätkavad,” ütles ta. “Sotsiaalvaldkonnas valmistume selleks, et saaksime abivajajaid teenindada, sealhulgas ka niimoodi, et kogume reserve,” sõnas Kõlvart.

“Meditsiinivaldkonda kriisiolukorras kontrollib ja reguleerib riik,” kordas linnapea, et ainult rasketel juhtudel tuleb inimesel pöörduda arsti poole.

Kui mõned inimesed jäävad seoses eriolukorraga tööst kõrvale, on nad valmis aitama mujal, ütles ta.

Poodides kaupa jätkub – paanikaks pole põhjust

Tallinna kauplustes võib tekkida tarneraskusi ja e-poodides järjekordi, aga seda mitte sellepärast, et kaubad oleks otsa saanud, vaid e-poes näiteks seetõttu, et ei jõuta pakkida.

“Kaupa jätkub inimeste vajaduste rahuldamiseks ja inimesed saavad ka varusid tekitada, aga seda tuleb teha rahulikult: on piisavalt kaupa ja toitu ning seda saab osta iga päev nii palju kui vaja,” ütles ta.

“Ja kui midagi poes nappima kipub, siis kaupa tellitakse vajadusel juurde ja mõne päeva pärast saab seda jälle osta,” kinnitas ta, et paanikaks pole põhjust. 

Inimesed saavad end appi pakkuda

Inimesed võivad ka pakkuda end poodi appi, kui nad ise parasjagu tööd teha ei saa. Kui näiteks turismivaldkonnas pole tööd, aga tekib probleemseid valdkondi, kuhu inimesi on vaja, siis saavad inimesed enda abi pakkuda. “Tuleb rahulikult jälgida olukorda ja pakkuda oma abi,” ütles Kõlvart.

Rääkides eakatest inimestest, ütles linnapea, et ka eakatel on oluline vältida kontakte, aga pole mõeldav, et kõik istuvad kodus. “Ka eakad peavad jalutama ja käima kaupluses,” sõnas ta.

“Tuleb teha nii, et kontakte oleks minimaalselt ja kui inimene ei saa kodust välja minna, tuleb ühendust võtta linna omavalitsusega,” selgitas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.