"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna ühistranspordis on sõit tasuta ja piletikontrolli ei toimu (0)
16. märts 2020
Ilja Matusihis

Praeguses eriolukorras otsustas linnapea Mihhail Kõlvart, et Tallinna ühistranspordis sõidupiletite ostmist ei nõuta ja munitsipaalpolitsei piletikontrolli ei tee. "Igapäeva eluks vajalike teenuste tagamiseks peavad inimesed jätkuvalt tööle sõitma, sest kõiki töid ei saa kaugtööna teha."

Seeläbi soovib linn vähendada inimestevahelisi lähikontakte – seda nii bussijuhilt piletit ostmisel kui ka munitsipaalpolitseinikuga pileti kontrollimisel. Samas soovitab linn hoolikalt kaaluda iga oma käimist ja kui vähegi võimalik, siis kasutada selleks isiklikku sõiduvahendit ning igal võimalusel kasutada e-teenuseid.

Hetkel ei kavanda Tallinn ühistranspordi graafikute hõrendamist, sest see võib kaasa tuua olukorra, kus inimesed peaksid bussis või trammis üksteisele liiga lähedal olema.

“Igapäeva eluks vajalike teenuste tagamiseks peavad inimesed jätkuvalt tööle sõitma, sest kõiki töid ei saa kaugtööna teha. Nii jätkab praegu ühistransport tööd senise graafiku järgi, kuid jälgime olukorda ja oleme valmis muudatusi tegema, kui peaks olukord muutuma,” nentis linnapea.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.