"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aas: Euroopa kaubavedu peab toimima takistusteta (0)
18. märts 2020
Albert Truuväärt

"Poola transpordiminister võttis meie pöördumist tõsiselt ning on juba esimesed vajalikud muudatused sisse viinud," märkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Täna arutasid erakorralisel EL-i transpordiministrite kohtumisel Aas ja 26 riigi transpordiministrid kaubaveo takistusteta toimimist ning riikides kasutatavaid meetmeid viiruse leviku piiramiseks. 

Kohtumise põhifookus oli Poola piirile tekkinud pudelikaelast vabanemisel, et Balti riikide elanikud saaksid koju ning säiliks kaubavedu. “Euroopa siseturu säilitamine ja eluliselt oluliste kaupade liikumine peab olema iga liikmesriigi kohustus ja vastutus,” rõhutas Aas.

“Viiruse leviku piiramine ja Euroopa ühtse turu häireteta tagamine peab olema tasakaalus. Piiravate piirimeetmete tõttu on kauba- ja reisijatevedu sisepiiridel praegu raskendatud, kuid sellest pole tekkinud Eesti kauba varustuskindlusele probleeme. Poola transpordiminister võttis meie pöördumist tõsiselt ning on juba esimesed vajalikud muudatused sisse viinud,” lisas minister.

Lisaks tegi Aas Euroopa Komisjonile ettepaneku platvormi loomiseks, kus oleks võimalik jälgida reaalajas liikmesriikide reisijate- ja kaubavedude erinevaid meetmeid ning piiranguid.

“Liikmesriikide piirangute informatsioon muutub tundidega ning liikuvuse kitsaskohtade vältimiseks on vaja seda teavet võimalikult operatiivselt. Vastasel korral hakkavad korduma sarnased mured nagu tekkisid Poolaga,” ütles Aas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.