"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas: eesmärgiks on 1000 testi päevas (0)
18. märts 2020
Mats Õun

Peaminister Jüri Ratase sõnul peaks reedel jõudma Eestisse ligi 20 000 uut testi lisaks praegu olemas olevatele enam kui 10 000 testile. "Igal juhul soovime näha tulemust, et testide arv võiks olla nädala lõpus suurusjärgus 1000 testi päevas. Aga veel kord ma rõhutan, et see eeldab väga paljude tingimuste täitmist."

Ratas tõi Riigikogu infotunnis välja piirangute kolm peamist eesmärki. “Esimene eesmärk on panna viiruse kiirele levikule piir,” ütles ta. “Teine eesmärk on see, et haiglaravile satuks võimalikult vähe raskes olukorras patsiente. Kolmandaks eesmärgiks on seatud see, et viiruse mõju töötajatele ja ettevõtetele oleks võimalikult väike ja Eesti naaseks ühiskonnana nii kiiresti kui võimalik normaalse ühiskonna toimimiseni.” 

“Üldjoontes tugineme sellele, et mida rohkem me saame teha, et Eesti inimeste elu ja tervist kaitsta, seda parem. Samas iga otsuse, iga piirangu taga on loomulikult ka hinnang ja arutelu, et see lööks majandust nii vähe kui võimalik,” lisas peaminister.

Ratase sõnul peaks reedel jõudma Eestisse ligi 20 000 uut testi lisaks praegu olemas olevatele enam kui 10 000 testile.

“Igal juhul soovime näha tulemust, et testide arv võiks olla nädala lõpus suurusjärgus 1000 testi päevas. Aga veel kord ma rõhutan, et see eeldab väga paljude tingimuste täitmist. See eeldab, et isikukaitsevahendeid on piisavalt. See eeldab, et inimesi on piisavalt. See eeldab, et tarneraskusi ei teki,” rääkis peaminister.

Ratas ütles, et loodab kavandatud abinõude majanduspaketiga välja tulla homme lõunaks. 

“Esimesed kolm haiguspäeva tuleks tänases olukorras hüvitada riigi poolt kõigile, kes on haiguslehel,” ütles peaminister. “Räägime perioodist märts, aprill ja mai. Aga seda ma rõhutan siis erandkorras. Ma arvan, et hetkel seadust muuta ja see seadusse sisse viia ei oleks mõistlik.” 

FIEde kohta ütles peaminister, et neilegi mõeldakse välja eraldi toetusmeetmeid ja majanduspaketti. “FIEd on fookuses, saan teile kinnitada, ja FIEde nimel samuti töö käib,” ütles ta.

Ratas ütles, et Vabariigi Valitsuse COVID-19 vastu võitlemise komisjon otsustas majandus- ja taristuministri ettepanekul, et laev Star alustab tõenäoliselt homme väljumist Paldiski-Sassnitzi liinil kuuks ajaks.

“Iga päev üks suund, teine päev teine suund, et eeskätt just tagada seda, et kaubaveod Eestist, välistades Läti, Leedu ja Poola maismaa, jõuaksid Saksamaale. See on üks väga konkreetne meede, et me suudaksime tagada sellises keerulises eriolukorras võimalikult tõrgeteta majandussuhtlust,” ütles Ratas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.