"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Füüsilise distantsi hoidmise nõue avaldab suurt mõju vaimsele tervisele (0)
20. märts 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Kindlasti hoidke oma lähikonnaga regulaarset kontakti, see aitab kriisiaja lihtsamalt üle elada," rääkis MTÜ Peaasjad juhataja Anna Kaisa Oidermaa. "Samas ei pruugi sellest ka igal puhul piisata, seepärast alustabki peaasi.ee täiendavat massinõustamist sotsiaalmeedia vahendusel."

Koroonaviiruse levikuga seotud paanika ja ebakindlus tuleviku ees hakkab peagi avaldama mõju ka Eesti inimeste vaimsele tervisele, vahendas BNS.

Peaasi.ee alustab alates tänasest Eesti elanike tasuta nõustamist veebi teel. “Koroonaviiruse levikuga seotud paanika ja tekkinud majanduslik ebakindlus hakkab peagi avaldama mõju ka Eesti inimeste vaimsele tervisele,” ütles Oidermaa.

“Kuigi viiruse leviku takistamiseks vajalik, siis eriti suurt mõju võib vaimsele tervisele avaldada füüsilise distantsi hoidmise nõue. See tõmbab inimesed välja oma tavapärastest rutiinidest. Kui soovime vähendada kriisi negatiivset mõju ühiskonna vaimsele tervisele ning selle kaudu majandusele, peame probleemide ennetusega tegelema hakkama hetkegi kaotamata” 

Oidermaa sõnul võiks igapäevase rutiinse näost-näkku suhtlemise kadumist osaliselt kindlasti kompenseerida omavaheline suhtlus elektrooniliste vahendite vahendusel. “Kindlasti hoidke oma lähikonnaga regulaarset kontakti, see aitab kriisiaja lihtsamalt üle elada,” rääkis Oidermaa. “Samas ei pruugi sellest ka igal puhul piisata, seepärast alustabki peaasi.ee täiendavat niiöelda massinõustamist sotsiaalmeedia vahendusel.” 

Alates reedest saab selle nädala lõpuni iga päev kell 15 nõu Facebook live vahendusel (küsimusi saab küsida ka anonüümselt). Samuti alustab järgmisel nädalal podcastina Pearaadio, kus vaimse tervise spetsialistid aitavad inimestel kriisiolukorras leida lahendusi. Järgmise nädala Facebook live vahendusel toimuvate nõustamiste ajakava ja kellaajad antakse teada www.peaasi.ee ja sotsiaalmeedia vahendusel.  

Reedesel nõustamisel saab osaleda Peaasi.ee Facebooki lehel toimuva otseülekande vahendusel. Küsimusi saab esitada eelnevalt või nõustamisega samal ajal Facebooki vahendusel või peaasi.ee veebilehele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.