Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Kultuuriministeerium: kultuurist saab osa ka koduseinte vahel! (2)
21. märts 2020
Mats Õun

"Kultuurielu tuleb hoida käigus ka olukorras, kus kultuuri tarbimise viisid on muutunud," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas reedesel valitsuse pressikonverentsil. "Kultuuriministeeriumi veebilehelt saab jooksvalt vaadata nii muuseumide kogusid kui ka materjale, mida asutused on üles pannud," teavitas ta. 

Lukas ütles, et kultuuriministeeriumi koduleheküljelt saab pidevalt uuenenud infot digiteel toimuvast ning kultuurist saab osa ka koduseinte vahel. Leheküljel on valdkondade kaupa üleval kultuurisündmused, mida saab digiteel külastada.

“Tere tulemast e-Eestisse! Me oleme selles suhtes natuke paremas olukorras, et kultuuriministeerium oli kuulutanud selle aasta digiaastaks ja selleks ettevalmistused on käinud pikka aega,” ütles Lukas.

Mine näitusele või muuseumisse

Veebis saad ette võtte virtuaalse tuuri paljudes kunstimuuseumides ja vaadata erinevaid kunstikollektsioone ja külastada galeriisid – näiteks teha virtuaaltuuri KUMU-s, külastada Kunstihoone näitusi digigiidi juhtimisel või tutvuda kaasaegse kunstiga Telliskivi Loomelinnaku Väligaleriis.

Kui sa pole veel käinud Eesti Rahva Muuseumis, saad teha seal virtuaaltuuri. Virtuaalsele tuurile viivad ka näiteks Eesti Loodusmuuseum, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Sõjamuuseum jpt Eesti muuseumid.

Info raamatute laenutamisest ja eesti keele iseseisev õpe

Tallinna Keskraamatukogu E-raamatukogu ELLU pakub raamatukogu lugejatele võimalust lugeda eesti ja välismaiste autorite teoseid. Valikust leiab nii ilu- kui teadmiskirjandust. E-raamatud on põhiliselt eesti keeles.

Eesti Rahvusraamatukogu e-laenutus, mis lubab tellida teoseid digitaalselt õues asuvasse Raamatukappi, töötab edasi.

Kui soovid eesti keelt iseseisvalt õppida ja praktiseerida arvuti või nutiseadme abil, on selleks mitmeid võimalusi, mille nüüd leiad koondatult kultuuriministeeriumi veebilehelt.

Kontserdid, etendused, filmid, sport

Leheküljelt leiad ka mitmed kontserdid, mida saad neti teel nautida ning teatrietendused, mille nimekiri täieneb iga päevaga.

Leheküljel on kirjas ka nii tasulised kui tasuta voogedastusplatvormid ja info leidmise lingid.

Ka sport on kultuur – kuigi õues liikumine on praeguses eriolukorras igati tervitatav, saad tubase kultuuri nautimise vahepeal osaleda ka e-treeningutel ja teha trenni professionaalsete treenerite juhendamisel.

Saa osa kultuurist koduseinte vahel!

Vaata lähemalt SIIT.

 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mari
21. sept. 2020 12:40
RE Viivi Luik Sallivus on tegelikult ükskõiksus PM 21.09.20 Suurepärane artikkel. Refereerides Viivi Luike ja Ülle Madise tsitaati riigi ja rahva iseotsustamise õiguse ja teiste lollustega mitte kaasajooksmisest. Üks kõige lähim näide on Valgevenes lahti rulluvad sündmused. See on just see näide kus asi läks käest ära eeskätt ja nimelt väljaspoolt importitud „demokraatia toojate“räigele ideoloogiline vahelesekkumisele , destruktiivsete Fordi ,Sorose jt.fondide rahade paiskamine massirahutuste esilekutsumiseks ja võimendamiseks , välismeedia paisutatud ja juhitud kampaaniad Lukasenka kukutamiseks. Mis see siis muu on kui iseiseisva riigi siseasjadesse sekkumine? Ainult oma rahval on huvid on need mis loevad, võõrad ajavadki ainult oma isiklikku asja. Lukasenka kukutatamisega mängitakse a/ Valgevene tagasi vene karu vägevasse embusesse b/toimub väliskapitali ja oma asjapulkade poolt riigi paljaks riisumine , kaob tsentraalne võim ja igasugune kord, kaotajaks on valgevene rahvas, kes paisatakse tööotsijate hordidesse. Piinlik oli vaadata ja kuulata meie välispoliitika hüpiknukkude üleskutseid ja rünnakuid , mille ainus eesmärk- ennast eksponeerida või kuskilt kõrgemalt endale paguneid teenida. Aga aitäh pr. Viive Luigele sisukuse ja kodanikujulguse eest.
Kuulen esimest korda,
21. märts 2020 22:42
et kultuuriministeerium on igasse kodusse interneti- ning arvuti pannud ja maksab nende püsikulusid, olen vistkodust ära olnud, kui seda tehti:((