"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Senisest enam tähelepanu pööratakse teede ja tänavate puhtusele (0)
26. märts 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Püüame kesklinnast hakata kiirtena väljapoole sõitma, aga enne seda peavad olema rentslid ja teeääred puhtad tolmust ehk seal, kus veel ei saa vett kasutada, töötavad tolmuimejad," selgitas abilinnapea Kalle Klandorf.

Kui tavaliselt alustatakse teede ja tänvate puhastamisega aprilli keskel, siis eriolukorra tõttu on puhastustööd ette võetud juba teisipäeval. 

Tallinn alustas intensiivset tänavapesu veega, täna-homme ja edaspidigi on pesu just veega mitmekordistunud, mis loodetavasti aitab kaas nii tolmu kui loodetavasti ka viiruse leviku tõkestamisele.  

“Püüame kesklinnast hakata kiirtena väljapoole sõitma, aga enne seda peavad olema rentslid ja teeääred puhtad tolmust ehk seal, kus veel ei saa vett kasutada, töötavad tolmuimejad,” selgitas Klandorf, et harjade töötamist on tänavapildis palju näha. “Alles peale seda saame tulla veega peale.”

Lisaks on linnal plaanis alusuatada kohe ka kõnni- ja kergliiklusteede täiendava puhastusega. Samuti on suurenenud tähelepanu all bussiootepaviljonid, kus võib olla koos tavapärasest rohkem inimesi. Paviljone pesevad paviljonide mõlemda omanikud – nii JCDecaux kui Tallinna linn. Eraldi puhastatakse ka ootepaviljonide pinke.

“Nüüd oleme andnud korralduse oma koostööpartneritele pesta bussiootepaviljonide pinke üks kord päevas,” nentis Klandorf, et varem nii tihedalt neid ei pestud.

Erimeetmetana võetakse ette ka Tallinna parkides asuvad pargipingid, mida pestakse surevpesuga. Seose viiruse levikuga pööratakse parkides enam tähelepanu ka lendprahi koristamisele. 

Kadrioru pargi juhataja Ain Järve sõnul tuleb praeguses olukorras ümbruse ja prahi suhtes olla eriti tähelepanelik.

“Nüüd on meil eesmärgiks parki kaks korda päevas puhastada, mis on meie rütmis natuke ebaharilik, aga paratamatult on ilm tuuline ja prügikastist kipub inimesel praht eemale kukkuma,” selgitas Järve.

Kadrioru pargis käivad hetkel ka tavapärased kevadtööd. Puud ja põõsad vajavad lõikamist ja noorendamist ka kriisiolukorras. Pargis puhastatakse purskkaevusid ja valmistatakse suvelillepeenraid. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.