"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hüvastijätuviibe pensionikogujate rahale (0)
30. märts 2020
Scanpix

President Kersti Kaljulaid otsustas hiljuti mitte kuulutada välja pensioni teist sammast vabatahtlikuks muutvat seadust, vaid viia asi riigikohtusse.

See näiks praeguse börside languse taustal koomiline, kui poleks sügavalt traagiline. Kui teist sammast vabatahtlikuks ei muudeta, põleb inimeste raha. Nõnda nagu märkis majandustegelane Indrek Neivelt ERR-is, võtab riik laenu, et majandust toetada. Aga võtta laenu selleks, et pensionifondide kaudu välisriikide võlakirju osta – sinna läheb vähemalt pool meie pensionirahast –, on selgelt kohatu. Teatavasti peaks tänaseks üsna põrmu vajunud börsidel teenitama meile teise samba pensioniraha ja riik peaks omakorda panustama sadu miljoneid. Neivelt ütles, et  kui me veel paar kuud tagasi vaidlesime, kas tulevikus on suurem Eesti majanduskasv või fondide tootlus, siis nüüd tunduvad need vaidlused täiesti mõttetud, et mitte öelda naeruväärsed. Börsid on kukkunud nelja-viie aasta tagusesse aega. Jääb üle lisada, et ilmselt jätab president lambiga aknal viibeldes ühtlasi hüvasti meie rahaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.