“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Nõmme saab Laanelille ja Sininuku nimelise tänava (0)
31. märts 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Nõmme linnaosas Kivimäe asumis planeeritakse Särje tänav 22a kinnistu detailplaneeringuga määrata ehitusõigus olemasoleva ärihoone rekonstrueerimiseks korterelamuks ning uute üksikelamute ehitamiseks.

Tallinna linnavõim määrab Nõmme linnaosas kavandatud tänavatele nimeks Laanelille ja Sininuku tänav, vahendas BNS. 

Nõmme linnaosas Kivimäe asumis planeeritakse Särje tänav 22a kinnistu detailplaneeringuga määrata ehitusõigus olemasoleva ärihoone rekonstrueerimiseks korterelamuks ning uute üksikelamute ehitamiseks. Planeeritav ala asub Särje tänava ja Kivimäe tänava vahelisel maa-alal ning juurdepääs rajatavatele elamutele kavandatakse Särje tänavalt ja Kivimäe tänavalt lähtuvate uute tänavate kaudu.

Tallinna linnavalitsuse nimekomisjon arutas planeeringuga kavandatud uute tänavate nimeküsimust 24. novembri 2015 koosolekul. Kaaluti erinevaid nimeteemasid, kuid Leho Lõhmuse soovitusel otsustati lähtuda tänavatele nimede valimisel piirkonna loodusest ja kasutada liivikutaimede nimesid. Laane tänava poole jäävale Särje tänavalt lähtuvale tänavale valis nimekomisjon Laanelille tänava ja Kivimäe tänavalt lähtuvale tänavale Sininuku tänava nime.

Eelnevast tulenevalt esitas nimekomisjon linnaosa valitsusele kooskõlastamiseks Laanelille tänava ja Sininuku tänava nimed. Nõmme linnaosa valitsus kooskõlastas nimekomisjoni taotluse 8. jaanuaril 2016.

Laanelille tänava ja Sininuku tänava nimede määramise kohta on vastavalt kohanimeseadusele arvamust küsitud ka asjassepuutuvalt maaomanikult, kes vastuväiteid ei esitanud.

Tallinna kohanimede määramise korra kohaselt on avalikkust teavitatud käesolevast kohanime määramise eelnõust. Eelteade kohanime määramise kohta on avaldatud Tallinna linna ametlikke teateid avaldavas ajalehes ja Tallinna veebilehel 6. märtsil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.