"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Välimeediaettevõtted: Tallinna meetmed on kaupmeestele abiks (0)
02. aprill 2020
Scanpix

"Soovime tunnustada Tallinna linnapead ja linnavalitsust kiire tegutsemise eest. Välimeediaettevõtted saavad otseselt nende meetmete toel lisatuge raskete aegade üleelamiseks oma töötajaskonda säilitades ning jätkata samal ajal linnale teenuste osutamist kokkulepitud mahus ja kvaliteedis," ütles Eesti Välimeediaettevõtete Liidu liikmete nimel JCDecaux Eesti juht Kristiina Sepp.

Eesti Välimeediaettevõtete Liidu hinnangul on Tallinna linna planeeritavad ettevõtlusvaldkonna toetusmeetmed abiks kõikidele kaupmeestele.

Abimeetmete seas on ka sellised, mis otseselt toetavad kaupmeeste turundus- ja müügivõimalusi. Välimeediaettevõtetele laienev linnavara rendimaksete vabastus kolmeks kuuks aprillist juuni lõpuni ja 50-protsendine reklaamimaksu soodustus aitavad kaupmeestel taskukohaste hindadega jätkata oma pikaajalise turundustööga, teatas liit.

Liit märkis, et majanduse seiskumise tõttu on Eestis oluliselt vähenenud reklaami- ja turundusalane tegevus. Välimeediaettevõtetel on samas kohustused Tallinna ees – bussiootepaviljonide, prügikastide ja välitualettide hooldamine  ning avalikus ruumis asuvate kultuuriinfokandjate ning linnakaartide korrashoid.

Linna sammudest võidavad liidu teatel poodnikud ja paljud ärid, kes liikumispiirangute leevenemisel peavad oma ettevõtted kiiresti käima saama ja kel on nüüd abiks, et vaateakende kasutamise või äri lähedal asuva reklaampinna rent on ajutiselt oluliselt odavam.

Eesti Välimeediaettevõtete Liitu kuuluvad Clear Channel Estonia OÜ, Digiekraanid OÜ, JCDecaux Eesti OÜ, Linna Ekraanid OÜ, Megameedia Grupp OÜ ning Zaklar OÜ. Välimeediaettevõtete äritegevus toimub valdavalt suuremates linnades  ja teenitud äritulu jagatakse renditasude ja reklaamimaksude kaudu kohalike omavalitsustega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.