“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
VIDEO! Erivajadustega lastele mõeldud Lasnamäe põhikool saab uue kuue (0)
09. aprill 2020
Albert Truuväärt

"Ehitatakse uus võimla koos spordisaalide, riietus- ja pesuruumidega. Rekonstrueeritakse kooli staadion, uuendatakse välialade kommunikatsioonid ning rajatakse teed ja parklad. Õpperuumid on kujundatud tänapäevaselt õpipesa-süsteemina, mis on kohandatud õpilaste spetsiifiliste vajadustega," selgitas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Tänavu veebruaris algasid Tallinnas Lasnamäe põhikoolis põhjalikud renoveerimistööd, mille tulemusel luuakse erivajadustega õpilastele sobilik tänapäevane õpikeskkond.  

Belobrovtsevi sõnul rajatakse Lasnamäe põhikooli renoveerimisega uue kontseptsiooniga moodne õpikeskus, mis toetab laste arengut ja loob neile turvalise keskkonna. “Ehitatakse uus võimla koos spordisaalide, riietus- ja pesuruumidega. Rekonstrueeritakse kooli staadion, uuendatakse välialade kommunikatsioonid ning rajatakse teed ja parklad. Õpperuumid on kujundatud tänapäevaselt õpipesa-süsteemina, mis on kohandatud õpilaste spetsiifiliste vajadustega,” selgitas Belobrovtsev. “Renoveeritud majas hakkavad lisaks Lasnamäe põhikoolile tööle veel Lasnamäe lastekeskus ning Tallinna õppenõustamiskeskus.” 

“Vaatamata eriolukorrale on ettevõte Nordlin Ehitus suutnud töödega graafikus püsida,” märkis abilinnapea Eha Võrk. “Projekt näeb ette vana võimlaploki lammutamise ja alles jääva hoone rekonstrueerimise. Praegu käivad koolihoones lammutustööd ning ettevalmistused uute osade rajamiseks. Hoone soovime valmis saada tuleva aasta augustiks.”

Liikumist hõlbustab invalift

Põhikool hakkab kasutama hoone A ja B korpust, kus paiknevad õppe- ja õpet toetavad ruumid. Lisaks õpperuumidele tulevad sinna aula ja garderoob ning kooliköök, mille teenust saab kasutada ka lastekeskus. Erivajadustega laste liikumise hõlbustamiseks on korpuste piirile paigutatud inva-nõuetele vastav lift, mis on projekteeritud teenindama kõiki hoone tasandeid.

Lastekeskuse käsutusse läheb hoone C-korpuse lõunapoolne osa läbi kolme korruse, juurdeehitusega rajatakse täiendavad tegeluspinnad. Esimesele korrusele tuleb õpilaskodu ning teisele ja kolmandale õppe- ja tegelusruumid. C-korpuse esimesele korrusele tulevad ka õppenõustamiskeskuse kabinetid, teisele korrusele aga väikeklassid sarnaste vajadustega lastele, kes ei ole Lasnamäe Põhikooli nimekirjas. Koolimaja võimlaplokk saab olema kahekorruseline, esimesel korrusel asuvad riietusruumid, aeroobikasaal ja spordisaal ning teisel maadlussaal abiruumidega. 

Hoone tervikrenoveerimise projekti koostas OÜ Arhitektrum. Projekti eeldatav kogumaksumus on 14,8 miljonit eurot, seal hulgas projekteerimine, ehitus, sisustus ja muud kulud.

Lasnamäe põhikooli laiendamise ja tervikrenoveerimisega saavad Tallinnas korda kõik erivajadustega laste koolid. Käesoleva aasta augustis valmib Tondi põhikooli hoone, nii et Tondi põhikooli pere saab septembris minna uuele õppeaastale vastu uhiuues koolimajas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.