"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Mupo: ootame appi vabatahtlikke noori, kes tahavad tulevikus politsenikeks saada (0)
14. aprill 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Ametnikel peab olema oskus konfliktsituatsioone võimalikult rahumeelselt lahendada, ennast kehtestada ja vaos hoida," ütles Munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere. 

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet kutsub endale appi vabatahtlikeks noori, kellel on plaan asuda tulevikus õppima Sisekaitseakadeemias politsei eriala. 

Toompere sõnul näitab veidi üle nädala kestnud koostöökogemus vabatahtlikega, et noortel on korrakaitsjate tegelikust tööst mõnevõrra ähmane ettekujutus. 

“Ilmselt mõjutab seda paljus maailma filmitööstus, kus korrakaitsjaid on kujutatud kangelastena, töötamas pidevas põnevas pingeolukorras ja lahendamas keerukaid kuritegusid. Tegeliku korrakaitsja töö on palju rutiinsem ja nõuab väga palju kannatlikkust. Ametnikel peab olema oskus konfliktsituatsioone võimalikult rahumeelselt lahendada, ennast kehtestada ja vaos hoida.  Suur osa politsei ja mupo inspektorite tööst tänaval on rutiinne kontrolltegevus, inimestega suhtlemine ja  neile nende rikkumiste sisu selgitamine,” lisas Toompere, et tegu ei ole lihtsa tööga ning see nõuab suurt rutiini- ning pingetaluvust. 

“Oma varsemal ametikohal olen osalenud kümnetes vestlustes noortega, kes soovisid asuda õppima politseinikuks ja seepärast tean, et paljudel on korrakaitsja ametist minimaalsed teadmised,” selgitas Toompere. “Samuti andis vestlusel plusspunkte töö vabatahtlikuna ja kui seda tehti abipolitsei või korrakaitseametnike ridades, olid need plussid topelt.”

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link on mupo pilootprojektiga kursis ja kiidab igati sellekohast algatust. “Selline kogemus oleks noortele tulevastele politseinikele ja miks mitte munitsipaal-politseinikele  lisaboonuseks Sisekaitseakadeemiasse sisse saamisel,” on nii Link kui ka Toompere veendunud.

Oma soovist osaleda vabatahtlike projektis palume teada anda munitsipaalpolitsei üldmeilil: munitsipaalpolitsei@tallinnlv.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.