“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Uus veebituur viib avastama ainulaadset erakunstikogu (0)
18. aprill 2020
Arp Karm

Eesti Rahva Muuseumis oli äsja näitusel pea 200 teost Jaan Manitski kunstikollektsioonist, kuhu kuulub omajagu haruldasi ja erilisi pilte.

Valikut neist tutvustab kuraator Reet Mark uues veebituuris, mida näeb ERMi YouTube`i kanalilt.

Manitski alustas kunstikogumist 199o. aastate alguses, mil ostis Jüri Arrakult esimese maali. 2002. aastal avas ta Viinistu kunstimuuseumi. Algusaastate mõnesajast teosest on tänaseks saanud tuhatkond ja kollektsioon täieneb pidevalt. Äsjavalminud videotes näeb Jüri Palmi, Jaak Arro, Endel Kõksi, Henn Roode, Aleksander Vardi, Kristjan Tederi, Johannes Uiga, Nikolai Kormašovi ja Epp Maria Kokamäe loomingut.

Veebituurile lisaks ilmus ERMi blogis näituseülevaade, kus Reet Mark tutvustab nii sõnas kui ka pildis mitutkümmet selle kunstikogu teost.

Näitusest “Viinistu kunstisadam ERMis”, Jaan Manitski erakogu kujunemisest ja Viinistu kunstimuuseumist saab lisa lugeda ERMi kodulehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.