"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Mupo juhataja: toitlustusasutused on olnud üllatavalt tublid ja seadusekuulekad (0)
24. aprill 2020

"Terve selle aja jooksul on vaid mõni üksik baar või pubi seaduse vastu eksinud ja needki kohad on järgnevate üle-kontrollimiste käigus korras olnud. Küllap on meie igaöine kontroll olnud tõhus," tõdes Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere.

Mupo on tänaseks pea kuu aega tegelenud baaride, restoranide ja teiste lõbus- ja toitlustussasutuste öise kontrolliga. Eesmärk on veenduda, et pärast kella 22.00 ei toimuks klientide teenindamist, välja arvatud firmad, mis tegelevad toidu kaasa müügiga. Samuti jälgiti ja jälgitakse jätkuvalt külastajate 2+2 nõude täitmist. 

Toompere sõnul on pilt toitlustusasutustes üllatavalt hea. “Terve selle aja jooksul on vaid mõni üksik baar või pubi seaduse vastu eksinud ja needki kohad on järgnevate üle-kontrollimiste käigus korras olnud. Küllap on meie igaöine kontroll olnud tõhus ja küllap on lõbustusasutuste omanikud mõistnud, et ka nende käitumisest oleneb, kui kiiresti saab tagasi pöörduda tavapärase elurütmi juurde.” 

Üksikuid probleeme on olnud vanalinnas baare pidavate välismaalastega, kes ei ole eriolukorra nõuetega peensusteni kursis, aga pärast selgitustööd on ka seal olukord kontrolli all. 

“On ka neid baariomanikke, kes meile helistavad ja küsivad nõu või paluvad mõnda detaili täpsustada. Julgustame vajadusel meile helistama ja nõu küsima. Alles hiljuti oli üks kõne vesipiibukohvikult, mille lahendamisega saime ka ise pisut tarkust juurde. Vahetevahel on seaduse sõnastus keeruline ja nõuab kahepoolset diskussiooni, et leida õige vastus. On nüansse, mida meie nende tegevuse puhul ei tea ja neil omakorda detaile, mis lisaselgitust vajavad,” lisas Toompere, et kokkuvõttes saab lõbustusasutuste juhte ja töötajaid vaid kiita.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.