“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Nõmmel jagatakse puhastusvahendeid korteriühistutele (0)
29. aprill 2020

"On oluline, et saame üheskoos viiruse leviku kontrolli alla ja selleks on lisaks käte pesule oluline ka kortermajade trepikodades ja ühisruumides kõikide kontaktpindade märgpuhastus," ütles Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Sel nädalal toimub Nõmmel asuvatele korteriühistutele trepikodade puhastuseks mõeldud kontsentreeritud puhastusvahendi kohalevedu. Üldpuhastusvahendid on viieliitristes kanistrites, mida saab kasutata kõigi vett taluvate pindade puhastamiseks kõrgendatud puhastusnõuetega ruumides.

“Nõmme linnaosa valitsus toimetab soovi avaldanud korteriühistutele vahendid kätte selle nädala jooksul. Eilse seisuga oli soovi avaldanud 176 korteriühistut. Kes veel ei ole jõudnud linnaosavalitusele oma soovi edastada, siis saab seda teha aadressil Haidee.Kivimagi@tallinnlv.ee või numbril 645 7320,” ütles Šillis.

“Raha puhastusvahendite ostmiseks otsustas Tallinna Linnavalitsus eraldada reservfondist ja korteriühistutele on need vahendid tasuta. On oluline, et saame üheskoos viiruse leviku kontrolli alla ja selleks on lisaks käte pesule oluline ka kortermajade trepikodades ja ühisruumides kõikide kontaktpindade märgpuhastus,” lisas Šillis.

Tegemist on Mayeri kontsentreeritud üldpuhastusvahendiga, mida kasutatakse kõigi vett taluvate pindade puhastamiseks kõrgendatud puhastusnõuetega ruumides. Toode sobib kõikide vett-taluvate pindade (värvitud-, lakitud-, kahhel-, fajanss-, plast-, linoleum-, puit- jm pindade) puhastamiseks ja desinfitseerimiseks. Eemaldab kiiresti mustuse ja rasvad ning tagab mikrobioloogilise puhtuse kõrvaldades ebameeldivad lõhnad. Lahus on pH neutraalne.

COVID-19 levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, olles kontaktis haigestunud inimesega. Viirus võib levida ka saastunud pindadelt, kus see võib säilida kuni kolm päeva. Nakkuse ennetamiseks on esmatähtsad: isiklik hügieen, ruumide ja pindade tõhus puhastamine ja otsese kontakti vältimine saastunud pindade ja nakatunud inimestega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.