"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Mupo: kevadpühadel kutsume kõiki järgima 2+2 reegleid (4)
30. aprill 2020
Mupo / Roman Hobotov

"Kogunedes suurtesse seltskondadesse võite viiruse levikule hoogu anda ja kannatajaks jäävad teie õed-vennad, vanemad ja sõbrad," kinnitas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere. 

Kevadepüha puhul palub mupo kõigil noortel tähistada neid sündmusi väikese 2+2 ringi sõprade või pereringi keskel. 

Näiteks on Tallinna Lauluväljak pöördunud mupo poole palvega teha  territooriumil järelevalvet, sest noored on hakanud väljaku varjatumates soppides kogunema ning lõhkuma alles värske remondi ja välisilme saanud laululava inventari. Saabuvad pühad teevad väljaku haldajad eriliselt murelikuks. 

“Me mõistame noorte kärsitust – ilmad lähevad ilusaks ja kõigil on kodusses karantiinis olemisest küllastus. Ometi paneme kõigile südamele – palun olge mõistvad ja pidage veel veidi vastu. Lükake pidustused edasi või pidage neid väikese pereringi keskel. Kogunedes suurtesse seltskondadesse võite te viiruse levikule hoogu anda ja kannatajaks jäävad teie õed-vennad, vanemad, vanavanemad, sõbrad ja tuttavad. See viirus ei käi ainult eakaid inimesi mööda, nagu esialgu arvati – me kõik oleme potentsiaalsed nakatujad ja seejärel edasised ohuallikad,” ütles Toompere. 

Mupo patrullid on pidevalt väljas ning kontrollivad nii lauluväljakut kui ka teisi kohti, kuhu teadaolevatel andmetel noored kogunevad. “Mupo ametnikke on linnapildis nähtaval kõikjal linnas. Ja meie sõnum on – olgem mõistlikud ja hoidkem üksteist. Järgmisel aastal oleme ehk juba palju vabamad ka erinevate pidude tähistamisel,” tõdes Toompere.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
1. mai 2020 10:23
Marcuse kommunism, erinevalt Marxist ei toetata mitte proletariaati, vaid vähemusi https://et.wikipedia.org/wiki/Herbert_Marcuse Erinevalt Marxist ei olnud töölisliikumine Marcuse meelest enam revolutsiooniliseks muutuseks võimeline jõud. Selle asemel panustas Marcuse intellektuaalide ja veel ühemõõtmelisse ühiskonda integreerimata gruppide - ühiskondlikult marginaalsete, autsaiderite, töötute ja töökõlbmatute, ekspluateeritute ja tagakiusatute liidule. https://uueduudised.ee/arvamus/priit-tali-kas-intiimsust-ei-ole-enam-vaja-ja-sellest-peabki-tanavatel-karjuma/ http://ipvnews.org/bench_article24112010.php Lenin kui vabamüürlane ja homoseksuaal. https://et.wikipedia.org/wiki/Jürgen_Habermas https://objektiiv.ee/kultuurimarksism-kui-vandenou/ Eraomand, perekond ja isamaalisus kui väärtused ning neid tähtsaks pidavad ideoloogiad kuulutati vaenlasteks juba 1848. aastal „Kommunistliku partei manifestis“. https://www.darkmoon.me/2013/satans-secret-agents-the-frankfurt-school-and-their-evil-agenda/ Frankfurti koolkond. https://www.vikerkaar.ee/archives/25397
ei mingit rongikäiku
1. mai 2020 09:04
Lugupeetavad momendil ei mingit rongikäiku katkuaeg tuleb üle elada jätab isegi tõsise kärakavõtmise hetkeks. Seega kõik marksismussõbrad ja natsionaalidestsotsialistid lükkab rahulikult rongikäigud hiljemaks kui viiruspuhang laugenud. Või saame eheda Lombardia tõelise Võrratu Võrkpalli. Kas muide Lombardia ehe ei ole jõudnud Saaremaalt Pärnusse? Üritame seega rongikäiguta ikkagi katkuaeg hiljem siis marksistide Ühine Väerind Töörahval sm Saar, Noor Oss, Marjustin, sm Mikser, sm Raik jne jne jne üheskoos punalippude lehvides. Minimaalse kärakaga seekord aeg selline.
stiilinäitaja
30. apr. 2020 21:08
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/saksa-vasakaarmuslased-valmistuvad-toorahva-puha-vagivallaga-tahistama/
taustauurija
30. apr. 2020 19:47
1.mail on olnud palju tähendusi, vastavalt sellele, kas tegemist on pööbli ja profaanidega või siis informeeritute ja pühendatutega - kevadpüha, töölispüha, anarhistide püha, vabamüürluse üks tähtpäev, druiidide püha Walburga auks ehk volbripäev, Luciferi päev, puusepp Joosepi päev (Vatikanis). Eestis tähistab seda riiklikul tasandil ametiühing töölispühana, seega variant pööblile ja profaanidele. Tudengite jaoks on volbriöö juba esoteerilisem. Sideseansi saavutamiseks teispoolsusega on abi alkoholist. Kuna EU on vabamüürlaste projekt, siis pole juhus, et Eesti astus EU-sse just volbriööl. 1776. aasta volbriööl loodi Illuminaatide Ordu, mis hiljem liitus vabamüürlusega ja osales Suur Prantsuse revolutsiooni läbiviimises, ja mille järjepidevusest lähtusid ka Suure Oktoobrirevolutsiooni eestvedajad. Saksamaal tähistati 1. maid alates aastast 1933 kui Müncheni 1919. aasta punasest režiimist (Baieri NV) vabanemise päeva. Juba vabamüürlasest loodusteadlane ja kirjanik Johann Wolfgang von Goethe kirjutas, et volbriööl toimuvat looduses palju kummalist. Ka Sandor La Vey alustas "Saatana piibli" kirjutamist 1966. aasta volbriööl. http://vana.kesknadal.ee/est/uudised_kommentaar?id=24811 http://poiskpravdy.com/1-maya/