"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ardo Hansson: koroonakriisist ei muutu suurt midagi (3)
07. mai 2020
Scanpix

"Koroonaviiruse kahjud võrreldes eelmiste üleilmsete pandeemiate või hiljutiste katastroofidega on üpris tagasihoidlikud. Et inimeste mälu on lühike, kaob ka seekordne kriis peagi unustusse," kirjutab Postimehes Eesti Panga endine president Ardo Hansson.

Koroonakriisil on ränk lühiajaline majanduslik mõju, eriti ettevõtlusele ja seal töötavatele inimestele, märgib Hansson.

“Kuid enamasti taastub elu nii, nagu me mõni kuu tagasi seda elasime,” prognoosib endine Eesti Panga president. “Jätkame kulutusi tarbimiseks. Sotsiaalsete olenditena käime jälle restoranides, ööklubides, teatrites, kontsertidel ning spordiüritustel – ilma 2+2 reegli ja näomaskideta. Meie, eestlased, reisime taas välismaale pungil täis lennukites ja teised külastavad Eestit veel rohkem kui kunagi varem, isegi kruiisilaevadega.”

Loomulikult võib inimeste eluviis muutuda muudel – poliitilistel, tehnoloogilistel või kliimaga seotud – põhjustel, kuid mitte 2020. aasta koroonaviiruse pandeemia tõttu, võtab Hansson oma vaate kokku.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kolmele Neljas lisaks
7. mai 2020 20:03
Ilmselt vallandub Kolmevalitsuse visa omavaheline võitlus ja vähemalt osad Euroopa riigid üritavad saada Neljandaks osapooleks Kolme suure kõrvale . Kas ka õnnestub saada Neljandaks on omaette lugu kuid ilmselt üritavad ja miks ka mitte kõik ei soovi olla lihtsalt mittekeegi.
uskmatu-toomas
7. mai 2020 17:53
See lind kes hommikul laulab on õhtuks .... Hanson võib arvata aga tegelikkus selgub ca aasta pärast ja ei pruugi olla sugugi nii optimistlik !
vaba valik
7. mai 2020 11:01
Otse loomulikult inimene jääb ikka vaid inimeseks ja inimese mälu on lühike siin jääb vaid nõustuda Ardo Hanssoniga. Kuid geopoliitikas maailmapoliitikas on Wuhani viirusega võitjad Rahva-Hiina oma äärmiselt resoluutse tegutsemisega ja jõulise majandusliku taastumisega ja momendil viirusega visa võitlust pidav Venemaa. USA ja Lääne-Euroopa tegelt valinud real põhjustel inimlikult vägagi kahetsusväärse vaatevinkli looduslik valik. Kui mõneti USA puhul võib isegi mõista vaba maa ja igaühe oma asi siis Euroopa eurooplaste suhtes selline suhtumine selgelt taunitav. Euroopa peab tegema muutusi nii meditsiinisüsteemis kui ka majanduses laiemalt või siis astuvad ette teised poliitikud...Elik piir kontrolli alla ja tollid väljamaa kaupadele Euroopa võitleb eurooplaste huvide eest ei mingit Puna-Hiina tagumendi lakkumist ja nn globalismust koos schwarts-soroste ja laalidega.