"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Linnapea Mihhail Kõlvart kutsub kõiki osalema Tallinna päeva e-etteütlusel (1)
14. mai 2020
Albert Truuväärt

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei saa tänavu tähistada Tallinna päeva traditsiooniliselt ehk nautida rikkalikku kultuuriprogrammi vahetult linnaruumis. "Ent me saame jätkata Tallinna päeva traditsiooni, väärtustades meie linna ajalugu ja linlaseks olemist. Seega olgu tänavu sel päeval pidu meis eneses," ütles Kõlvart.

Tallinna päeva puhul on juba seitse aastat kirjutatud etteütlust ning seegi aasta pole erand. Tänavu on kõik huvilised üle Eesti ja kaugemaltki oodatud end proovile panema e-etteütlusel, mis toimub 15. mail kell 12.

E-etteütlust kirjutama kutsub linnapea nii õpilasi kui ka täiskasvanuid, kes väärtustavad head eesti keelt ja soovivad oma teadmistes veenduda. “Etteütluse teema on alati olnud seotud Eesti kirjanduse, kultuuri ja Tallinna ajalooga. Seekordne etteütlus on pühendatud legendaarsetele tallinlastele Jaan Krossile ja Georg Otsale, kelle 100. sünniaastapäeva me tänavu tähistame,” rääkis Kõlvart. “Sedapuhku on pakkunud praegune eriolukord korraldajatele inspiratsiooni katsetada uut lähenemist ja seega viime etteütluse läbi veebi vahendusel. Positiivne on seejuures, et nii saavad üritusel osaleda ka Tallinnast kaugemal elavad keelehuvilised.”

Tallinna TV teeb üritusest otseülekande Tallinna Facebook’i lehelYoutube’is ja etteütluse veebilehel. Etteütluse teksti loeb näitleja Märt Avandi.

Tallinna päeva e-etteütluse korraldab Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajatega. Oma keeleteadmisi sai õpetajate juhendamisel värskendada ettevalmistustundides, mida saab järele vaadata veel täna ja hommegi. Pole ju tegu pelgalt võistlusega, vaid tähelepanu all on hea eesti keele oskus laiemalt.

Tallinna päeva etteütluse algatas 2013. aastal toonane abilinnapea ja praegune linnapea Mihhail Kõlvart. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust panna ühiselt proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna kohta. Etteütlust on kirjutatud Tallinna Ülikoolis, kinos Kosmos ning Vabaduse väljakul. Teksti on lugenud populaarsed kirjanikud Andrus Kivirähk, Jan Kaus jt, samuti vigursuusatamise maailmameister Kelly Sildaru ning muusik Reket. Juba mullu said eesti keele huvilised ükskõik kus maailma nurgas osaleda Tallinna päeva etteütlusel, sest ka siis sai jälgida üritusest otseülekannet

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

arvaja
14. mai 2020 17:51
Tallinna päev võiks olla Tallinnas ka lipupäev, mil heisatakse hoopis Tallinna sinivalge lipp.