"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Ringkonnakohus jättis Toomas Lepa õigeksmõistmise muutmata (2)
19. mai 2020
Albert Truuväärt

Tallinna ringkonnakohus jättis teisipäeval muutmata üle 200 000 euro omastamises süüdistatud Tallinna TV eksjuhi Toomas Lepa ja tema kaassüüdistatavate Lea Kraavi, Valter Kraavi ja KVA Telecomi õigeksmõistmise.

Ringkonnakohus leidis, et maakohtu veebruarikuine otsus on seaduslik ja põhjendatud.

“Nii apellatsioonide väidete kui maakohtu otsuses sisalduva tõendite analüüsi pinnalt ei ole võimalik leida ühtegi argumenti õigeksmõistva kohtuotsuse aluseks olevate tõendite ümberhindamiseks ega õiguslike järelmite muutmiseks,” märkis kohus.

Ringkonnakohtu hinnangul puudub Toomas Lepa, Lea Kraavi, Valter Kraavi ja KVA Telecom OÜ tegevuses omastamise ja sellele kaasaaitamise koosseis. Samuti puudub Lea Kraavi tegevuses dokumendi võltsimise ja selle kasutamise koosseis, sest saated tegelikult toodeti ja need läksid ka eetrisse.

Harju maakohus kõik süüdistatavad õigeks

Tänavu 6. veebruaril mõistis Harju maakohus kõik süüdistatavad õigeks. Mullu novembri lõpus toimunud kohtuvaidluses taotles prokurör Leelet Kivioja Lepa süüdimõistmist ja talle tingimisi kaheaastase vangistuse mõistmist kaheaastase katseajaga. Lepa kaitsja Andres Simson leidis, et Lepp tuleb kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista. 

Prokurör taotles KVA Telecom raamatupidajale Lea Kraavile omastamisele kaasaaitamise ja dokumendi võltsimise eest tingimisi üheaastast vangistust, millest arvestatakse maha tema eelvangistuses viibitud kaks päeva. Prokurör palus määrata talle üheaastase katseaja. Prokurör taotles KVA Telecom juhatuse liikmele Valter Kraavile omastamisele kaasaaitamise eest tingimisi üheaastast vangistust üheaastase katseajaga.

Juriidilise isikuna on kohtu all KVA Telecom OÜ, millele prokurör palus mõista rahalise karistuse 20 000 eurot.

Kraavide ja KVA Telecom OÜ kaitsja Mart Sikut leidis, et kõik kolm tuleb kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista.  

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Leppa Tallinna TV juhina aastatel 2013–2016 näiliste tehingute abil enam kui 200 000 euro omastamises. Süüdistuse järgi kasutas Lepp omastamiseks KVA Telecom OÜ esitatud arveid, mis esitati saadete “Keskkonnanädal” ja “Vaba mõtte klubi” tootmise eest.

KVA Telecom OÜ-st kanti raha edasi omakorda juba Toomas Lepa kontrolli all olevasse äriühingusse Videomeedia OÜ, märkis süüdistus.

Lepp: süüdistused on täiesti alusetud

Süüdistuse järgi puudus KVA Telecomil endal võimekus neid saateid toota, samuti ei toimunud ka alltöövõttu Videomeediast ehk nii “Keskkonnanädal” kui ka “Vaba mõtte klubi” toodeti kasutades selleks Tallinna Televisiooni ruume, seadmeid ning operaatoreid.

Juriidilise isikuna sai süüdistuse KVA Telecom ning selle juhatuse liige Valter Kraavi ja raamatupidaja Lea Kraavi.

Algul oli samas kriminaalasjas ka Tallinna TV juhatuse eksliige Mart Ummelas, kuid tema suhtes lõpetati kriminaalmenetlus oportuniteedi põhimõttel juba varem.

Tallinna TV raha omastamises süüdistatava TTV eksjuhi Toomas Lepa sõnul on tema vastu suunatud süüdistused täiesti alusetud ning peale kaheaastast menetlust ei ole leitud tõendeid Tallinna TV-le kahju tekitamises.

Ringkonnakohtu otsuse saab vaidlustada riigikohtus 30 päeva jooksul, kuid selle arutamine seal pole garanteeritud.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Nii, nüüd paluks kinni panna
19. mai 2020 18:04
kõik Eesti Vabariigi valesüüdistajad, pealtpooltpõlve lõikajad ja muud aferistid, kes maksumaksja rahal parasiteeruvad, oled peaminister, Jüri Ratas või ainult kelgunöör?
uskmatu-toomas
19. mai 2020 17:38
"Algul oli samas kriminaalasjas ka Tallinna TV juhatuse eksliige Mart Ummelas, kuid tema suhtes lõpetati kriminaalmenetlus oportuniteedi põhimõttel juba varem." Vaene Mart ja rahu tema põrmule ! Kuna Ummelas tundis meie kohtusüsteemi läbi ja lõhki,oli ta kindel,et süüdi mõistetakse nii kui nii ja tervisele kasulikum,rahaliselt odavam viis on ennast süüdi tunnistada kuritegudes mida sa sooritanud ei ole ! Kahju,et tema silmad seda imet ei näe !