"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hotelliliit: külaliskorterite turu reguleerimine on vajalik (1)
28. mai 2020
Scanpix

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatuse esimehe Ain Käpa sõnul on majutusteenuseks kasutatavate üürikorterite turu reguleerimine vajalik.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on pöördunud peaminister Jüri Ratase poole sooviga muuta külaliskorterites majutusteenuse osutamise kehtivat regulatsiooni nii, et teenuse pakkumiseks oleks edaspidi vaja litsentsi.

“See on aktuaalne teema kõigis turismist lugupidavates riikides. Üle maailma on kehtestatud erinevaid regulatsioone, et tagada külaliste turvalisus, tervisekaitse nõuete järgimine ja turuosaliste võrdne kohtlemine,” ütles Käpp.

Käpa sõnul ei ole EHRL kujundanud konkreetse eelnõu osas mustvalget seisukohta, kuid liidu liikmed on veendunud, et jagamismajandus sellisel kujul ei taga klientide turvalisust, mille poole turismitööstus püüdleb.

EHRL on hotelli- ja restoranimajandusega tegelevate füüsiliste ja juriidiliste isikute esindusorganisatsioon, kuhu kuulub ligikaudu 200 ettevõtet või ettevõtete ühendust.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

omanike nõusolek
28. mai 2020 17:55
Eelkõige peaks olema korteriomanike nõusolek pidevalt pahandusi ja lausa kokkupõrkeid.